Підрив російськими окупантами Каховської ГЕС стане причиною виведення з роботи на довгі роки понад 20 тис. га сільгоспземель, на яких було зосереджено українське овочівництво.
Про це заявив директор консалтингової овочівничої компанії ТОВ “Агроаналіз”, основний офіс якої до війни був у Каховці, Вадим Дудка в коментарі Інтерфакс-Україна.
“Якщо раніше ми сподівалися, що на відновлення основного овочівничого регіону після його визволення від окупації знадобиться близько трьох років, які було б витрачено на розмінування та відновлення матеріально-технічної бази сільгосппідприємств, то тепер можна сміливо казати, що мінімальний термін відбудовування — п’ять років”, — сказав він.
За його інформацією, найсерйознішою проблемою регіону буде відновлення меліоративних земель, і найбільш постраждалими виявляться ФГ лівого берега Дніпра. Правобережжя також постраждає, але менше, оскільки воно розташоване на височині.
Читайте також: Підрив Каховської ГЕС: біржові котирування на пшеницю пішли уверх
Дудка заявив, що наразі активних сільгоспробіт у промислових масштабах у регіоні не проводять, що знижує поточні збитки для галузі овочівництва, якщо не брати до уваги втрату поливних систем, які вийдуть із ладу.
Найбільш постраждалим може бути агрохолдинг “Агроф’южн”, для потреб якого Каховка вирощувала томати на зрошенні.
За його словами, постраждати може також найбільше в країні овочесховище — ТОВ “Грін-Тім”, де одночасно могло зберігатися 50 тис. т овочів: на підприємстві акумулювалася продукція місцевих фермерів для подальшого транспортування Україною та на експорт.
Він додав, що в Каховці розташований великий виробник томатної пасти і консервованих овочів — ПрАТ “Чумак”, проте він розграбований і не працює.
У ніч на вівторок, 6 червня, російські війська підірвали Каховську ГЕС. У зоні ймовірного затоплення опинилися міста і селища нижче по Дніпру, включно з частиною Херсона — загалом 80 населених пунктів. Влада Херсонської ОВА оголосила про термінову евакуацію.
Як повідомлялось раніше, у Херсонській області затоплює термінал “Нібулону”.