У зв’язку з підривом російськими окупантами Каховської ГЕС частина полів компанії “ПАЕК“, що розташовані в Баштанському районі на Снігурівщині, Миколаївської області, опинилися під водою.
Про це розповів голова Наглядової ради ТОВ СП “ПАЕК”, власник агрохолдингу Юрій Кормишкін, пише Агропортал.
Наразі сказати про точну кількість затопленої території неможливо, як і оцінити збитки від втраченого врожаю.
За його словами, катастрофа, яка сталася на Каховській ГЕС, виявилась не менш страшною та нищівною, аніж міни та тривала окупація.
Читайте також: “НІБУЛОН” розповів, як на роботу компанії вплинув підрив окупантами Каховської ГЕС
“Ми й досі не можемо вирахувати завдані збитки, оскільки частково наші поля затоплені. Вода досі стоїть, і коли ми зможемо знову потрапити на своє поле та подивитись уже на знищений врожай, поки невідомо. На затоплених полях було засіяно ярі культури”, — сказав Кормишкін.
За словами власника компанії, залишається відкритим питання і щодо функціонування системи зрошування, яка була установлена на полях до підриву греблі.
Аграрій каже, що до підриву Каховської ГЕС на полях працювали дощувальні машини.
“В якому вони стані сьогодні, та чи можливо буде відновити зрошення — питання відкрите. Поки немає доступу до тієї території — розуміння буде тільки тоді, коли знизиться рівень води та будуть відновлені шляхи. Під зрошенням у нас майже 1000 га”, — сказав він.
На території Снігурівщини також розташований один з елеваторів компанії, який, як і більшість підприємств місцевості, було окуповано у 2022 році. За словами Кормишкіна, елеватор уцілів.
“Один з елеваторів, який відбудовуємо після завданих руйнувань окупацією, вцілів. Він територіально знаходиться на висоті, вода не дійшла. Продовжуємо його готувати до прийому врожаю 2023 року”, — сказав власник компанії.
Зараз “ПАЕК” намагається допомогти місцевим жителям, які опинилися в полоні наслідків катастрофи.
ПАЕК — вертикально-інтегрований агропромисловий холдинг, який спеціалізується на вирощуванні та реалізації зернових, бобових та олійних культур, виробництві пелет, молочному тваринництві, прісноводному рибництві.
Як повідомлялось раніше, в ПАЕК розсада прижилася більше як на 95%, незабаром вийдуть на ринок з овочами.