Новини

Плани Румунії збільшити транспортування зерна з України здійсненні, – міністр

План Румунії подвоїти щомісячну транзитну потужність українського зерна через порт Констанца до чотирьох мільйонів метричних тонн у найближчі місяці залишається досяжним, заявив у п’ятницю міністр транспорту країни Сорін Гріндеану.

Констанца на Чорному морі стала найбільшим альтернативним експортним маршрутом Києва, куди зерно надходить автотранспортом, залізницею або баржами через Дунай.

Україна, один із найбільших у світі експортерів зерна, вже експортувала через Констанцу більше зерна, ніж у 2022 році, хоча останнім часом обсяги впали через атаки Росії на її порти на Дунаї, що спонукає українських експортерів повернутися до автомобільних і залізничних маршрутів.

Росія, яка відмовилася від угоди, яка зняла де-факто російську блокаду чорноморських портів України в середині липня, відтоді неодноразово завдавала ударів по українським річковим портам, розташованим через Дунай від Європейського Союзу та члена НАТО Румунії.

“Рівень транзиту, якого ми хочемо досягти в найближчі місяці, становить чотири мільйони тонн, і це можливо”, – сказав Гріндяну після зустрічі з офіційними особами України, Молдови, Європейської комісії та Державного департаменту США.

Він сказав, що заходи, які збільшать пропускну спроможність, включають збільшення персоналу, щоб полегшити проходження суден у Сулінський канал на Дунаї, а також проект, що фінансується ЄС, щоб зробити канал цілодобовим судноплавним, який має бути завершено до листопада. Сулінський канал веде до порту Констанца на Чорному морі.

Гріндяну сказав, що перевезення зерна з судна на судно в Констанці також допоможе збільшити потужність на 500 000 тонн щомісяця. Це дозволяє невеликим суднам, що перевозять зерно, перевозити його безпосередньо на великі судна в порту.

Віце-прем’єр-міністр України Олександр Кубраков заявив, що мета подвоєння потужностей має бути досягнута на початку жовтня, що “може допомогти нам вирішити хоча б 50% нашого експорту”.

Кубраков також сказав, що Росія завдала ударів по українським портам 118 разів після того, як вона вийшла з угоди про безпечний прохід, і що близько третини портової інфраструктури було пошкоджено або знищено.

«Я впевнений, що протягом наступних тижнів і місяців у нас буде все більше й більше безпеки на цих транзитних маршрутах, і це дозволить нам розширити роботу навіть більше, ніж це сталося нещодавно», — сказав Джим О’Брайен, керівник Управління санкцій Державного департаменту США.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram