В осінній період продовжують реєструватися численні випадки отруєнь грибами, які нерідко завершуються летально, так, на тепер найбільше випадків спостерігається у Вінницькій області.
Держпродспоживслужба рекомендує дотримуватися основних порад щодо профілактики отруєнь грибами, що є одним із найважчих серед харчових отруєнь.
Вибирайте штучно вирощені печериці та гливи, що реалізують в магазинах або ж на спеціалізованих ринках, де вони проходять відповідний контроль.
В жодному разі не купуйте гриби, що продаються вздовж автомобільних шляхів та на стихійних ринках.
Під час збирання грибів врахуйте такі рекомендації:
- ніколи не кладіть у кошик грибів, яких не знаєте;
- остерігайтеся пластинчатих грибів;
- не збирайте старих, перезрілих або дуже молодих грибів, у яких нечітко виражені морфологічні ознаки, а також тих, що ростуть поблизу швидкісних трас чи на радіаційно забруднених територіях;
- під час посухи грибів краще не брати взагалі, тому що у спекотну погоду змінюється обмін речовин в організмі гриба – втрата води та накопичення токсин;
- уважно перевірте зібрані гриби перед тим, як починати готувати страву або робити заготівлі;
- не вживайте сирих грибів.
Якщо після споживання грибів почуваєтесь погано чи помітили нездорові ознаки у своїх близьких (нудота, блювота, головний біль, галюцинації, біль у животі), негайно викликайте “швидку допомогу”— 103.
Рекомендуємо, утриматися від збору грибів на тимчасово окупованих та звільнених територіях України від окупації. Загроза замінування на території ведення бойових дій залишається великою.
Слідкуйте за нами в соцмережах
Facebook https://www.facebook.com/bizagro
Telegram https://t.me/bizagro
Читайте також
В Україні подешевшали картопля, капуста, столовий буряк та яблука