Характерною особливістю квітня 2023 року в Україні є не стільки значна загальна кількість опадів, як практично відсутність бездощових сонячних днів, які необхідні для фізичного підсихання поверхні ґрунту. Ця обставина на тлі незавершеності великого обсягу весняно-польових робіт створює вкрай серйозні проблеми, повідомляє НААН України.
«Інтенсивні опади у вигляді затяжних дощів випали на всій території країни. За даними наукових установ НААН, у Київській області їх кількість становила 27,8 мм (146,3% середньобагаторічної норми), у Вінницькій – 22,3 мм (124% норми), у Львівській – 20,9 мм (131% норми), в Харківській – 20 мм (123% норми), в Житомирській області грунт також максимально насичений вологою. При цьому середньодобова температура повітря знаходилася в межах 8,5-10,8°С, що на 2,3-3,8°С нижче за норму», – зазначають науковці.
Читайте також: Жодних ризиків для озимих культур від теплої погоди немає,- експерт
Також вказується, що у зв’язку з метеорологічною ситуацією, яка склалася, однією із вкрай невідкладних робіт на посівах пшениці озимої та інших колосових культур є їхній захист від хвороб, шкідників та бур’янів. Зокрема, на посівах ранніх зернових культур оптимальних строків сівби необхідно використовувати морфорегулятори. Для захисту ріпаку озимого від квіткоїда обов’язковим є внесення інсектицидів.
«Якщо погодні умови дадуть можливість увійти в поле, цю роботу необхідно максимально прискорити. Головним критерієм має бути не загальноприйнятий період (коли 70% рослин сформували перше міжвузля), а фізична можливість увійти в поле будь-яким способом», – підкреслюється в повідомленні.
Крім того, зазначають фахівці НААН, нинішньої весни виник особливо високий ризик майбутнього вилягання посівів, особливо на ґрунтах з підвищеним рівнем родючості, високим азотним фоном, сівбою високорослими сортами, а також нормою висіву більше 5 млн шт. рослин на 1 га.
Читайте про новини агробізнесу в соцмережах Facebook та Telegram