Новини

Попередив про ризики. Kernel підтвердив намір заплатити $319,5 млн за євробондами в жовтні-2024

Kernel планує погашення єврооблігацій з терміном погашення 17 жовтня 2024 року і відповідного купона на загальну суму $319,5 млн. Однак попереджає, що це погашення залежить винятково від наявного в групи пулу іноземної ліквідності, а не від ліквідності, що зберігається в Україні.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

У біржовому повідомленні компанії йдеться, що попри нещодавнє послаблення Національним банком України валютних обмежень на початку травня 2024 року, вплив на здатність групи переміщати ліквідність з України був мінімальним. У зв’язку з цим група вивчає альтернативні варіанти акумулювання необхідної іноземної ліквідності та звертається до української влади з проханням про подальше послаблення цих обмежень, щоб уникнути необхідності реструктуризації єврооблігацій 2024 року.

У ньому пояснюється, що необхідно розрізняти іноземну ліквідність і ліквідність в Україні, оскільки більшість боргових зобов’язань групи укладено за межами країни, водночас як ліквідність накопичується й утримується в Україні в умовах обмежувального контролю за рухом капіталу у зв’язку з війною.

Читайте також: Kernel відновлює форвардні контракти для олійних культур

Kernel зазначає, що ліквідність в Україні наразі недоступна для виплат за єврооблігаціями у зв’язку з валютним контролем і контролем за рухом капіталу, запровадженим Національним банком України, включно із забороною на погашення основної суми за кредитами, наданими українським підприємствам іноземними кредиторами до 20 червня 2023 року. Крім того, політика України в сфері трансфертного ціноутворення обмежує можливості групи щодо отримання прибутку на міжнародному рівні.

Агрохолдинг додав, що обмеження на контроль за рухом капіталу також обмежують можливість переведення прибутку, отриманого на території України, за межі країни шляхом розподілу дивідендів, що могло б сприяти зміцненню іноземної ліквідності.

“Таким чином, пул іноземної ліквідності переважно складається з експортної виручки, яка має бути репатрійована в Україну протягом 90 днів після відвантаження товарів. Якщо експорт продовольчих товарів групи буде перервано через війну, грошові кошти, що зберігаються в міжнародних банках, будуть переведені в Україну для дотримання відповідних місцевих правил”, – констатував “Кернел”.

У повідомленні сказано, що в умовах, коли кредити та облігації, випущені після 20 червня 2023 року, тепер можна обслуговувати практично без обмежень, а погашення боргу, випущеного до цієї дати, залишається під забороною, спроможність виконати платіж за єврооблігаціями залежатиме від кількох чинників: подальшого ослаблення обмежень на рух капіталу в Україні; наявності істотних можливостей рефінансування на зовнішньому ринку; темпів експорту групи з України.

Зазначається, що під час оцінки ліквідності важливо враховувати не лише грошові кошти та борг, а й рівень оборотного капіталу, який станом на 31 березня 2024 року був найнижчим із 30 вересня 2016 року.

“Група має спрямувати значний обсяг ліквідних коштів на поповнення оборотного капіталу до історично нормального рівня, оскільки очікується зростання залишків товарно-матеріальних запасів після збору врожаю восени 2024 року в Україні та подальшого прискорення експорту продовольчих товарів”, – йдеться в релізі.

Як повідомлялось раніше, Kernel суттєво змінив структуру посівів під урожай-2024.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram