Експорт сої з України станом на 6 січня 2025 року досяг 460 тисяч тонн, що свідчить про стабільну динаміку постачань. Попри сезонний спад активності на світовому ринку через святковий період, українські експортери зберігають позиції.
Про це повідомляють аналітики сільськогосподарського кооперативу ПУСК, створеного в межах ВАР.
Однак, за словами аналітиків, глобальний ринок сої стикається з низкою фундаментальних викликів, серед яких високий світовий урожай та економічні проблеми Китаю — одного з ключових імпортерів.
Читайте також: До тритижневого мінімуму. Ф’ючерси на ріпаковий шрот у Китаї подешевшали на тлі заяви Трюдо
“Попри складну економічну ситуацію в Китаї, який може знизити імпорт сої до 95–100 млн тонн, ринок показує стабільність. З серпня минулого року ціни на біржі тримаються в стабільних межах, і навіть короткострокові падіння швидко компенсуються. Це свідчить про те, що біржовий ринок поки ігнорує глобальні виклики. Звісно, високі світові запаси додають невизначеності, але тенденція до відновлення цін зберігається. Українські експортери сої можуть використати цей період для зміцнення своїх позицій”, – кажуть у ПУСК.
Аналітики заявили, що історично, січень, лютий та березень демонструють тенденцію до зростання цін на сою, що підтверджує сезонна модель. Експерти ПУСК прогнозують підвищення цін вже до кінця січня.
“Сезонна динаміка ринку сої показує традиційне зростання у перші місяці року, і нинішня ситуація підтверджує цю тенденцію. Вже зараз ми бачимо підвищення цін: на внутрішньому ринку вони зросли на 200–300 грн/т, а у валютному вираженні — на $3–5 за тонну. Можна прогнозувати, що умовні ціни на базисі СРТ сягнуть $400–410 за тонну у січні, а у лютому—березні навіть перевищать цей рівень. Це сприятливий період для аграріїв, які планують реалізацію продукції”, – йдеться у повідомленні.
Як повідомлялось раніше, торік Туреччина експортувала сухофрукти у понад 100 країн.