Новини

Працівники садівництва та овочівництва мають бути включені до переліку заброньованих – Мінагро

Обласні військові адміністрації мають переглянути критерії бронювання працівників, таким чином щоб робітники навіть невеликих, але важливих для забезпечення продбезпеки підприємств, мали можливість бронювати своїх працівників. Особливої уваги потребують галузі садівництва, овочівництва та картоплярства.

Про це заявив директор Департаменту аграрного розвитку Міністерства аграрної політики та продовольства України Ігор Віштак під час наради з обласними військовими адміністраціями, передає пресслужба Мінагро.

За словами Ігоря Віштака, відповідні профільні асоціації наголошують у своїх зверненнях, що не всі ОВА максимально врахували можливість бронювати працівників галузей садівництва, овочівництва та картоплярства.

Читайте також: Бронювання та мобілізація: в ЕБА розповіли, чи є різниця між малим, середнім і великим бізнесами

«Ці галузі на сьогодні мають критичне значення для економіки України. Раніше близько 70% продукції овочівництва вирощували на півдні України. Сьогодні частина цього бізнесу знищена, деякі підприємства релоковані. Що вплинуло на ціни на внутрішньому ринку. Зараз суб’єкти господарювання забезпечують вітчизняний ринок своєю продукцією, і ми повинні сприяти, щоб їхні працівники отримали бронювання. Я просив би обласні військові адміністрації переглянути свої критерії, щоб підприємства галузі садівництва та овочівництва могли бронювати своїх працівників», – сказав Віштак.

Також на нараді були розглянуті питання прискорення передачі меліоративних систем організаціям водокористувачів (ОВК); хід опрацювання заявок на виплати бюджетних дотацій для аграріїв на використовувані угіддя та на утримання корів, кіз та/або овець; хід моніторингу ефективності використання грантів на створення теплиць і садів.

Як повідомлялось раніше, у Мінекономіки оприлюднили алгоритм бронювання працівників.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram