Багато компаній харчової галузі у 2022 році зменшили обсяги закупівлі малини, а прогнозовані обсяги її продажів скоротилися.
Про повідомила голова асоціації “Ягідництво України” Ірина Кухтіна, пише Agrotimes.
За її словами, головна причина – спекулятивно високе подорожчання цієї ягоди.
“Якщо “відмотаємо” назад років п’ять, але не від 2021-го, а від 2020-го року, побачимо, що ціна малини тримається на рівні 2,4-2,8 євро в залежності від року та кількості. Це абсолютно зручна ціна для харчової промисловості. Коли вона йде до 4 євро, обсяги споживання починають скорочуватись, а переробники або зовсім вилучають малину з рецептур, або змішують її з більш дешевою смородиною”, – сказала Кухтіна.
Гллова асоціації зазначила, що великі виробники харчових продуктів, які контрактують малину зазвичай на рік, половину об’єму у липні-серпні законтрактували плюс-мінус дорого, а потім “сіли чекати”, поки ціна упаде донизу, щоб вийти на більш-менш нормальну середню ціну. Одночасно пішли “працювати” зі своїми рецептурами.
Кухтіна додала, що на один сезон рецептура може змінюватись як тимчасова, але якщо переробники бачать, що ціна не змінюється, тоді рецептуру залишають на постійній основі.
“І це треба пам’ятати виробникам ягід”, – сказала вона.
Як повідомлялось раніше, в Рівненській області підприємство за допомогою бюджетників та переселенців зібрало органічну малину.