Новини

Протягом пʼяти років. Гіпотетична сонячна буря може призвести до збитків світової економіки розміром $2,4 трлн – Lloyd’s

Гіпотетична сонячна буря може призвести до збитків світової економіки розміром $2,4 трлн протягом п’яти років з очікуваними збитками розміром $17 млрд від такої події.

Про це йдеться в опублікованому у вівторок сценарії системного ризику спеціалізований ринок страхування та перестрахування Lloyd’s, передає Інтерфакс-Україна.

Lloyd’s пояснює, що глобальні економічні збитки моделюються за трьома рівнями тяжкості, починаючи від $1,2 трлн за найменш серйозного сценарію до $9,1 трлн за найбільш екстремального, що відповідає скороченню світового ВВП на 0,2-1,4%.

Також повідомляється, що найвірогіднішим регіоном, який може постраждати, є Північна Америка за цим сценарієм, яка зазнає потенційних економічних втрат на $755 млрд за змодельований п’ятирічний період.

Волночас розрив між Північною Америкою та Європою відносно невеликий, оскільки, за розрахунками, ВВП Європи постраждає на $697 млрд. Великий Китай і Азіатсько-Тихоокеанський регіон змодельували вплив на $428 млрд $375 млрд відповідно.

Читайте також: Агросектор є критично важливим для економіки України – Коваль

При цьому Lloyd’s підкреслює: якби ця подія сталася сьогодні, вона могла б завдати шкоди критично важливій інфраструктурі, такій як енергетичні та супутникові мережі, порушити електропостачання, навігацію, зв’язок і фінансові системи, на які щодня покладаються компанії, уряди та населення всього світу.

Lloyd’s повідомляє, що глобальний страховий сектор розробив низку рішень, щоб допомогти впоратися з цими ризиками та забезпечити безперервність діяльності в постраждалих секторах.

Це дослідження сонячної бурі, проведене Lloyd’s Futureset і Кембриджським центром вивчення ризиків, є сьомим і останнім сценарієм.

Як повідомлялось раніше, в Україні дефіцит опадів тривав протягом усього лютого.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram