Новини

Прямі витрати на вирощування польових культур дещо скоротились – аграрій

Зважаючи на нинішню вартість усіх МТР, у ТОВ «Володимирівське» на Кіровоградщині визначили, що прямі витрати на вирощування польових культур дещо скоротились, а непрямі – підвищились, як порівняти із сезоном-2024.

Про це заявив співвласник господарства Анатолій Григорчук, пише журнал The Ukrainian Farmer.

За його словами, загалом у господарстві прогнозують собівартість виробництва на рівні попереднього року.

Григорчук заявив, що із непрямих витрат у сільгосппідприємстві найбільше на собівартість впливає орендна плата й витрати на ремонт техніки. А з прямих витрат найбільше на собівартість традиційно впливатимуть міндобрива.

Читайте також: Вперше в умовах війни. Можна говорити про прибуток при вирощуванні всіх видів зернових – УКАБ

«У нас витрати на комплексі добрива становлять 2-3 тис. грн/га, а на азотні добрива, залежно від культури, – в межах 3 тис. грн/га. Якщо не брати до уваги транспорті витрати, друге місце за часткою в собівартості належить ЗЗР, третє – паливо-мастильним матеріалам, і на четвертому місці – насіння. Витрати на пальне залежать від технології обробітку. Ми чизелюємо і частково переходимо на strip-till. Якщо взяти класичний strip-till, то витрати дизельного пального становлять до 10 л/га, але цю технологію поки що застосовуємо на незначних площах. Натомість чизелювання обходиться нам у середньому 16-17 л/га, а це досить багато», – сказав він.

Аграрій пояснив, що витрати пального залежать від погодних умов, типу ґрунту й ступеня його зволоженості. Тобто за складних умов це може бути й більше як 20 л/га. Відтак частка пального в собівартості коливається, як і частка решти чинників залежно від культури й погодних умов року.

Наразі у господарстві вже закупили на 90% азотні добрива для сезону-2025, комплексні добрива – на 80%, лишилося придбати ще мікродобрива та сульафат амонію. Завдяки постійному моніторингу цін азотні та комплексні добрива закупили за мінімальними цінами.

Як повідомлялось раніше, ціни на соняшник на українському ринку демонструють зростання.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram