Пшениця зіткнулася з найгіршими квартальними втратами за 14 років, оскільки небувалі врожаї в деяких частинах Північної півкулі компенсували напруженість у Чорному морі після виходу РФ з зернової угоди, пише Bloomberg.
- Фʼючерси на Чикаго втратили близько 11% за останні три місяці і готові до зниження й у четвертому кварталі. Хоча у липні Москва вийшла з угоди про безпечний прохід, яка дозволяла Україні експортувати своє зерно, значні постачання стримували ціни. Росія була однією з країн, що зафіксували небувалий урожай.
- Після закінчення дії зернової угоди Україна почала використовувати інші експортні маршрути, такі як річка Дунай, яка в останні місяці неодноразово зазнавала нападів з боку Росії. Судна також почали повертатися до українських портів на Чорному морі, але поки що зарано говорити про те, чи приведуть зусилля з відкриття коридору до збільшення постачань.
Також по темі: Польські й українські фермери мають разом виходити на нові ринки й не давати жодної можливості Москві постачати свою пшеницю, – нардеп
Контекст
17 липня РФ направила Туреччині, Україні та ООН свої заперечення щодо продовження «зернової угоди» й відмовилася її продовжувати. Міноборони країни-агресора заявило, що через вихід Росії з «зернової угоди» з 20 липня всі судна, які прямують в акваторії Чорного моря в українські порти, розглядатимуться як потенційні перевізники вантажів військового призначення.
Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram