Інститут вивчення війни (ISW) проаналізував, як Кремль використовує “зернову угоду” для досягнення своїх цілей у війні в Україні.
За даними ISW, Росія намагається пом’якшити свою заяву від 19 липня про розгляд цивільних суден у Чорному морі як військових цілей. Це, ймовірно, зроблено для того, щоб зберегти можливість модифікувати чинну угоду, а не вести переговори про абсолютно нову.
Росія також намагається довести, що вона все ще є де-юре учасником угоди, незважаючи на її вихід із неї. Це, ймовірно, зроблено для того, щоб залишити відкритим канал для Росії, щоб переглянути угоду на більш вигідних для неї умовах, замість того, щоб укладати абсолютно нову.
Путін висунув низку вимог щодо повернення Росії до угоди, зокрема, зняття санкцій на поставки російського зерна та добрив і відновлення підключення російських банків, що обслуговують поставки продовольства, до SWIFT.
Посилення ударів російських військових по українській портовій та зерновій інфраструктурі, а також погрози морської ескалації в Чорному морі, ймовірно, мають на меті чинити тиск на Захід, щоб він погодився з цими вимогами.
Також по темі: Вихід Росії з зернової угоди призведе до зростання витрат фрахтувальників – страховики
Кремль регулярно вдається до ескалаційної риторики, спрямованої на те, щоб змусити Захід піти на поступки. Часто одні посадовці просувають цю риторику, тоді як інші імітують бажання брати участь у переговорах.
Путін також продовжує докладати зусиль, щоб посіяти розбіжності всередині НАТО та між Україною і НАТО. Це, ймовірно, з метою підтримати зусилля Кремля щодо Чорноморської зернової ініціативи і підірвати довгострокову підтримку України з боку Заходу.
ISW зазначає, що Росія, ймовірно, продовжуватиме використовувати “зернову угоду” як інструмент тиску на Захід і для підриву підтримки України. Захід має бути готовим до цього і не повинен піддаватися шантажу Кремля.
Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram