Агропозиція

Розвиток виробництва біометану в Україні дозволить замінити імпорт природного газу, – Олександр Гайду

Більше 20 країн ЄС мають біометанові заводи. Їхня кількість зросла у 10 разів за 10 років.

Чому це так привабливо?

Біометан – це відновлювальний газ, отриманий з відходів харчової промисловості, рослинництва і тваринництва. Найбільше біометану в Україні можна генерувати із соломи зернових культур та стебел кукурудзи, які зазвичай залишаються на полях після жнив. Оскільки Україна має найбільшу в Європі площу сільськогосподарських земель, то потенціал його виробництва великий.

Цього року в Україні мають побудувати 5 заводів із виробництва біометану, наступного – ще мінімум стільки ж.

Таким чином до 2030 року ми зможемо замістити імпортований природний газ в обсязі до 10 млрд куб м на рік і в цій частині стати енергонезалежними. Але для цього потрібно побудувати сотні заводів.

Читайте також: Виробництвом біометану можуть займатися середні фермери – міністерство

Це цілком можливо, адже є зацікавленість наших аграріїв. А якщо вироблятиметься більше палива – його можна буде експортувати в ЄС використовуючи наші газопроводи. Це дуже перспективно, бо Європа до 2050 року хоче відмовитись від використання природного газу, в тому числі російського.

Про це ми говорили разом із представниками Мінагрополітики, Міненерго, Мінекономіки, Державної митної служби, операторами ГТС та асоціацій на нараді щодо розвитку виробництва агровиробниками альтернативних джерел енергії, а саме біометану та біоетанолу.

Наш аграрний комітет зацікавлений у розвитку виробництва біометану, тож працюємо над відповідними законопроектами. Сподіваємося на підтримку від наших колег з енергетичного комітету!
Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram