Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings підвищило довгостроковий кредитний рейтинг емітента агрохолдингу Kernel та його єврооблігацій з “CC” до “CCC” після вчасного погашення компанією 17 жовтня єврооблігацій на $300 млн.
Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
Це сталось зокрема завдяки потужному грошовому потоку, який зміцнив і без того значні залишки грошових коштів, а також більш сприятливому регулюванню з боку Національного банку України.
“Проте, на нашу думку, за відсутності позитивного розвитку геополітичної напруженості в Україні, який ми наразі не вважаємо ймовірним, ми бачимо високі ризики того, що Kernel може знову не виконати свої фінансові зобов’язання. Негативний прогноз зазначає, що ми бачимо підвищені ризики того, що Kernel може оголосити дефолт за деякими або всіма своїми борговими інструментами протягом наступних 12 місяців”, – йдеться в повідомленні S&P.
Агентство очікує, що група продовжить генерувати близько $300 млн вільного операційного грошового потоку (FOCF) у 2025 фінансовому році (ФР, закінчується 30 червня 2025 року) і зможе підтримувати стабільні кредитні показники, тому скориговане боргове плече становитиме близько 2x, а покриття відсотків коштом EBITDA – близько 5x.
S&P нагадує, що Kernel на 30 червня цього року мав більш ніж $800 млн залишків грошових коштів, а його кредитні показники покращилися порівняно з минулим роком. Зокрема, відсоткове покриття EBITDA становило 5,2x (порівняно з 4,2x торік), у той час як скоригований борг до EBITDA трохи знизився до 1,8x (з 2,2x).
Читайте також: План “Б” агрохолдингу. Kernel не згортає своїх логістичних активів на Дунаї
“У 2025 році ми прогнозуємо, що грошовий потік і кредитні показники будуть загалом стабільними, але ми бачимо ризик високої волатильності навколо нашого базового сценарію через дуже складне операційне середовище в Україні”, – зазначає агентство.
У базовому сценарії на 2025 ФР воно передбачає, що Kernel зможе продовжити експортувати більшу частину своїх обсягів через Чорне море. Наголошується, що група може і в минулому використовувала альтернативні експортні маршрути, як-от баржі на річці Дунай або вантажівки, але вони більш затратні й обмежують обсяги експорту.
S&P прогнозує скориговану EBITDA агрохолдингу в розмірі $450-500 млн і FOCF у розмірі $300-350 млн на 2025 ФР порівняно з відповідно $593 млн і $326 млн у 2024 ФР.
Це передбачає збереження стійкого попиту на міжнародних ринках (Азія, Європа, Близький Схід) на сільськогосподарську продукцію Kernel.
“З огляду на поганий врожай в Україні влітку 2024 року, ми бачимо, що обсяги групи знижуються, але виручка і генерація EBITDA повинні виграти від більш високих ринкових цін на такі продукти, як соняшникова олія”, – вважають в агентстві.
Незважаючи на інфляцію операційних витрат, зумовлену витратами на заробітну плату, логістику та електроенергію, FOCF має виграти від нижчих відсоткових витрат після погашення боргу і стабільних капітальних вкладень, вважають у S&P.
Водночас агентство бачить високі ризики рефінансування, що зберігаються. Зазначає, що на 30 червня 2024 року валовий борг становив $600 млн, тоді як Kernel не має доступу до публічних ринків капіталу і покладається на внутрішню генерацію грошових коштів і обмежену кількість банків та фінансових установ для фінансування свого бізнесу, який вимагає великого обігового капіталу, і своїх капітальних витрат.
Як повідомлялось раніше, Kernel заявив, що очолив рейтинг експортерів українського зерна.