Новини

Широка колія до портів Гданська та Клайпеди: інвестори з України готові профінансувати будівництво – міністр

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський заявив, що в Україні є інвестори, які готові профінансувати будівництво широкої колії до портів Гданська та Клайпеди.

“Питання, яке має бути вирішене, – це ухвалення польським парламентом спрощеної процедури такого інвестування. Такий спрощений порядок уже ухвалено в Польщі, наприклад, у випадку з будівництвом нафтопорту або газового терміналу. Я знаю, що цю пропозицію було проаналізовано. Однак, імовірно, краще запитати про долю проєкту в польських джерел”, – сказав він в інтерв’ю польському виданню Puls Biznesu.

За його словами, якщо буде побудовано широкий шлях від кордону з Україною до Гданська, українські компанії гарантуватимуть відповідні масштаби перевезень цим маршрутом протягом десяти років у майбутньому.

Читайте також: Україна та Польща шукають торгівельний компроміс – ВАР

“Скажу більше: Польща зможе будувати на своєму узбережжі заводи з переробки українського зерна й експортувати готову продукцію, на чому, звісно, зароблятиме більше”, – сказав він.

Міністр зазначив, що вагонів для перевезення зерна в Україні в рази більше, ніж у всій Європі. Тому замість того, щоб інвестувати у вагони на вузьку колію європейського стандарту, доцільніше побудувати колію 1520 мм від українського кордону до польського узбережжя.

Як повідомлялось раніше, Польща сподівається, що з 1 квітня транзит українського зерна припинять.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram