Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) повідомила, що індекс цін на м’ясо ФАО у січні 2024 року знизився 1,4% порівняно з груднем. Цей показник зменшується сьомий місяць поспіль у порівнянні з відповідним періодом 2023 року.
У січні зафіксували подальше зниження світових котирувань м’яса птиці, яловичини та свинини через низький попит на світових ринках, і значний обсяг пропозиції від провідних країн-експортерів. Однак міжнародні ціни на баранину зросли через високий глобальний імпортний попит і зменшення поставок тварин для забою в Океанії.
Індекс цін на молочну продукцію ФАО залишився практично незмінним порівняно з груднем, залишаючись на 17,8% нижчим за торішній показник. У січні міжнародні котирування цін на масло та сухе незбиране молоко зросли в основному завдяки підвищенню попиту з боку азіатських покупців, що майже компенсувало зниження цін на сухе знежирене молоко та сир.
Читайте також: Страусина ферма як бізнес – історія з Закарпаття
Індекс цін на рослинну олію ФАО незначно зріс на 0,1% порівняно з груднем, але все ще був на 12,8 відсотка нижчим, ніж роком раніше, відображаючи помірне зростання міжнародних цін на пальмову та соняшникову олії, що компенсувало зниження цін на соєву та ріпакову олії.
Індекс цін на цукор ФАО у січні зріс на 0,8% порівняно з попереднім місяцем, через засуху в Бразилії, яка може вплинути на врожай цукрової тростини, який планується збирати з квітня, та несприятливими перспективами виробництва в Таїланді й Індії.
Загалом Індекс продовольчих цін ФАО, який відстежує щомісячні зміни міжнародних цін на продовольчі товари, що продаються у всьому світі, у січні склав у середньому 118 пунктів, що на 1% менше, ніж у грудні, і на 10,4% нижче, ніж рік тому.
Як повідомлялось раніше, Beyond Meat скорочує невиробничий персонал через низький попит на рослинне м’ясо.