Щорічно 13 липня відзначають День картоплі фрі. Спочатку це свято відзначали тільки в США, але завдяки особливій популярності цієї страви, тепер День картоплі фрі відзначають і в інших країнах. Картопля фрі – це смажені до хрусткої скоринки шматочки картоплі. Вживають її, як самостійне блюдо, так і як гарнір до м’ясних і рибних страв. Варто відзначити, що це дуже популярна їжа швидкого приготування на підприємствах громадського харчування.
Цікавий факт – близько десяти відсотків усієї картоплі, яку вирощують в світі, потрапляє в мережі швидкого харчування, де картопля фрі випереджає за популярністю навіть гамбургери і чізбургери. Американці є лідерами з поїдання картоплі фрі. Сьогодні в середньому один житель цієї країни з’їдає близько 60 кг закуски в рік.
Також по темі: Як сучасні машини змінюють майбутнє картоплярства (відео)
Швидше за все, появою картоплі фрі світ зобов’язаний бельгійцям. Французи оскаржують даний факт до сьогоднішнього часу. Правда, незважаючи на суперечку бельгійців і французів про те, хто з них відповідальний за винахід картоплі фрі, придумали її, ймовірно, набагато раніше. Історичні документи іспанських конкістадорів XVI століття, повідомляють про те, що місцеві жителі в Новому Світі готували скибочки цього коренеплоду, обсмажуючи їх в чомусь, швидше за все в рослинному маслі.
Багато зазвичай їдять картоплю фрі з кетчупом, подумайте сьогодні про те, щоб спробувати іншу приправу. Жителі Великобританії, наприклад, їдять картоплю фрі з солодом і оцтом. У В’єтнамі використовують топлене масло і цукор для картоплі фрі. У Франції їдять картоплю фрі з майонезом, а бельгійці вважають за краще розбивати зверху сире яйце. Більшість людей готують картоплю фрі тільки в солі, але ви можете посипати картоплю фрі всілякими приправами, надавши тим самим картоплі неповторний смак.
А Ви знаєте, що існує навіть музей картоплі фрі? Він знаходиться в бельгійському місті Брюгге і присвячений історії картоплі і картоплі фрі. Музей був заснований в 2008 році бельгійським підприємцем Едді ван Беллі. Трохи раніше він відкрив в Брюгге музеї шоколаду і домашнього освітлення. Натхнений популярністю цих своїх дітищ, ван Беллі вирішив відкрити ще й музей, присвячений картоплі фрі. До речі, подібних музеїв в світі більше не існує.
Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram