Рослинництво

Сьогодні світ відзначає День смородини

14 липня щорічно відзначають День смородини, присвячений воістину всюдисущій ягоді. Смородина, до речі, не росте тільки на двох континентах – Австралія і Антарктида. У світі налічується понад півтори сотні видів смородини, хоча більшості людей відомі тільки чорна, червона і біла. Припускають, що поширення смородини по світу почалося з Азії.

Смородина – одна з найпоширеніших ягідних культур, і не тільки на присадибних ділянках. Народно-господарське значення цієї культури настільки велике, що територія промислових плантацій для її вирощування щорічно збільшується. Дуже смачна і запашна літня ягода смородина отримала свою назву від старовинного слова «сморід», що означає «сильний запах». Найкориснішою і смачною вважається та смородина, що росте на півночі, за умови, що коротке північне літо було теплим.

Також по темі: Садівники розпочали сезон реалізації смородини

Чорна смородина – широко відомий і популярний вид, який має безліч сортів. Вона використовується в харчовій, фармацевтичній, лікеро-горілчаній, консервній промисловості. З чорної смородини виходить чудове желе і мармелад, а в приблизно 30-40 ягодах чорної смородини міститься денна норма для дорослої людини вітаміну С.

Смородина червона, поряд зі смородиною звичайною, становить групу червоної смородини. Їх плоди, як правило, червоного кольору, що і відображено в назві. Червона смородина менш насичена вітамінами і корисними речовинами. Однак не менш смачна. Вона спокійно витримує більш сильні морози, ніж чорна смородина, а влітку – дуже посухостійка.

Біла смородина з біологічної точки зору є різновидом червоної смородини, в плодах якої відсутні пігменти. Біла смородина володіє унікальними перевагами. У старі далекі часи хороша господиня обов’язково підносила коханому чоловікові на ніч кружку соку білої смородини для того, щоб чоловіча сила міцнішала. Смородина білих видів зовсім не алергійна, тому її можна абсолютно спокійно вживати в їжу всім людям.

Листя смородини майже так само, як і її ягоди, насичені вітамінами, тому їх споконвіку використовують при виготовленні домашніх консервів, для приготування оригінальних чаїв, в якості смакових добавок до м’яса або риби. Всі знають, що регулярне вживання в їжу смородини зміцнює імунітет.

Не забудьте сьогодні привітати всіх садівників, а також любителів цієї корисної і смачної ягоди зі святом!
Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram