Соя користується стабільним попитом у малих портах Рені та Ізмаїл. Ціни на олійну культуру дещо знизилися на поточному тижні, але відновляться у другій половині місяця.
Про ситуацію на ринку сої 3 листопада повідомив аналітичний центр кооперативу «ПУСК», створений у рамках ВАР, під час щотижневого брифінгу для аграріїв.
«Якщо дивитися на темпи експорту, то, схоже, на сою війна вплинула найменше, олійна поступово вивозиться через Рені та Ізмаїл. Невелика частина бобів, не більше 10% спрямовується через порти Великої Одеси. Більшість сої експортується автотранспортом та через малі порти, де олійна користується сталим попитом. Можна очікувати, що в листопаді відвантаження сої на експорт складуть 400 млн тонн», – зазначив аналітик Олексій Тартаковський.
На сьогодні, за даними Мінагрополітики, валовий збір сої становить 2,6 млн тонн. Але значний попит з боку європейських експортерів існує саме на не ГМО-сою.
Одні з провідних чинників, що впливають на ціни – попит на соєву олію та поточна завантаженість переробників сировиною.
«Переробники вже покрили потребу у сої на листопад, тому не очікуємо підвищення ціни у найближчий тиждень. До 10-го листопада ціни на базисі СРТ-завод збережуться в середньому на рівні 13000-13500 грн/т. Два тижні тому на ринку спостерігався підвищений попит на соєву олію, і ціни на сировину були вищими – у діапазоні 14000-15000 грн/т СРТ-завод. Зараз імпортери не відчувають потребу в соєвій олії, але в другій половині листопада знову зросте попит на олію та на сою. Можна очікувати, що тоді ціни відновляться», – вважає аналітик.
За прогнозами аналітичного центру «ПУСК», ціни на базисі DAP Польща, які зараз знаходяться у діапазоні 470-480$/т, у найближчі 10 днів не перевищать рівня 485 $/т.
Слідкуйте за нами в соцмережах
Facebook https://www.facebook.com/bizagro
Telegram https://t.me/bizagro
Читайте також
Держпродспоживслужба перевірила 45 млн тон рослинної продукції з початку року