Новини

“Спекулятивний овоч”. Ціна на капусту може “вистрілити” цього сезону

Господарство “Раст-Агро”, що розташоване у Дніпропетровській області, зайшло у цей овочевий сезон зі всією борщовою групою, нічого не відокремлюючи.

Про це заявив власник підприємства Андрій Романів в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи».

За його словами, ціни на той чи інший овоч складнопрогнозовані, залежать від багатьох факторів, у тому числі й від можливості експорту. Цього року може «вистрілити» спекулятивний овоч – капуста, яка торік не дала заробітку.

Всупереч прогнозам, які основані на опитуванні фермерів, що найприбутковішою культурою цього сезону буде цибуля, Романів в цьому дуже не впевнений.

Читайте також: Через заморозки. Полтавське агрогосподарство втратило частину врожаю фруктів та овочів

“Ви знаєте, якщо я раніше брався сам робити якісь прогнози, то останні три роки просто не розумію, що відбувається в овочівництві. В Україні ціна на конкретний продукт багато залежить від того, чи є можливість його експортувати. Та сама картопля у минулому сезоні дуже піднялася у ціні, тому що у якийсь момент вона активно почала вивозитись за кордон. Коли ми бачимо, що з’являються посередники, які замовляють досить великі партії у специфічному фасуванні, одразу ж розуміємо, що це замовлення під Європу”, – каже аграрій.

На думку дніпропетровського виробника, у ціні, можливо, буде капуста, тому що минулорічна мала низьку ціну та не дала заробітку.

“А це, як правило, людей відштовхує від того, щоб з нею зв’язатись на цей рік. Капуста – взагалі спекулятивна культура. Вона може спочатку нічого не коштувати, а потім дуже вирости у ціні. Її дуже великий мінус – в експортному відношенні вона взагалі марна”, – сказав він.

Як повідомлялось раніше, на Миколаївщині триває посівна овочів другого урожаю.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram