Усі юридичні, товарні та інші відносини між республікою білорусь та Україною було припинено з 24.02.22 р., однак до цього моменту багато українських трейдерів постачало в Україну добрива та нафтопродукти з рб, основні отримувачі такої продукції – аграрії. Як повідомляє профільне видання fertinews, переважна більшість поставок йшли через торгові дома білоруських підприємств в Україні на кшталт Белферт Україна, БНХ Україна, Белзарубежторг та ін.
На сьогодні дуже велика кількість авансованих товарів застрягла на складах білоруських підприємств, а щодо білорусі з боку ЄС запроваджено секторальні та персональні санкції. Введені санкції та законодавство України дозволяє ввезення в Україну товарів з рб, які було авансовано до 24.02.22 р., проте згідно з європейським законодавством можливість постачання та транзит через територію ЄС деяких груп білоруських товарів, а також товарів, вироблених окремими білоруськими підприємствами, припинено.
Багато українських трейдерів та сільгоспвиробників опинилися в ситуації, що не дозволяє здійснити постачання вже оплаченого товару, що негативно впливає на їх фінансово-господарську діяльність, а подекуди призводить до банкрутства і, як наслідок, до звільнення персоналу.
Читайте також: Європейська Coca-Cola купує власника горілчаного бренду Finlandia за $220 млн
Однак, з’явився перший прецедент, коли державні органи Литви видали українській компанії дозвіл, що дозволяє здійснити транзит товару з рб до України, який було раніше реалізовано через торговий дім БНХ, за умови документального підтвердження наявності передплачених обсягів білоруської продукції до 22 лютого 2022 року. Такий прецедент ще раз підтверджує готовність Литви здійснювати всебічну підтримку України та дає надію українським компаніям на повернення хоч якоїсь частини авансованого товару, що у свою чергу дозволить скоротити значні збитки аграріїв.
Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram