Новини

Стабільне зростання цін. Український ринок зерна на підйомі – ВАР

Український ринок пшениці демонструє стабільне зростання цін. Основними факторами, що впливають на цінову динаміку, є зниження врожайності в Європі та Австралії, високий попит з боку азійських імпортерів і обмежена пропозиція зерна на світових ринках.

Про це повідомляють аналітики сільськогосподарського кооперативу ПУСК, створеного в межах ВАР.

Аналітики прогнозують, що така тенденція триватиме щонайменше до кінця жовтня.

«На тлі кліматичних проблем і зниження врожаю в Європейському Союзі українська пшениця стає більш конкурентоспроможною, особливо для азійських країн. Наразі умовна ціна в портах наближається до 210 $/т, і є потенціал для зростання до 220 $/т», — кажуть аналітики ПУСК.

Читайте також: USDA збільшило прогноз виробництва та експорту української пшениці

Вагомим фактором зростання цін є також високі темпи експорту української пшениці.

За словами аналітиків, експорт із України вже досягнув 900 тисяч тонн, що свідчить про стабільний попит. Ринок працює «з коліс», без значних накопичень у портах, що підтримує стабільність цін.

Додатково ціни підтримують новини з російського ринку.

«Російські експортери домовилися про мінімальну ціну на свою пшеницю на рівні 250 $/т, що дає українському ринку можливості для зміцнення позицій, оскільки азійські імпортери шукають альтернативи в умовах дефіциту», — вважають експерти.

Ціна на продовольчу пшеницю також зростає на внутрішньому ринку України.

«Ціна на пшеницю 2-го класу вже перевищує 9700 грн/т, що робить внутрішній ринок більш привабливим для реалізації продукції. Обмежена пропозиція зерна стимулюватиме подальше зростання цін. Очікується, що ця тенденція триватиме до грудня-січня, коли ціни в портах можуть сягнути 230 $/т», — прогнозують аналітики ПУСК.

Як повідомлялось раніше, у Польщі винесено перші вироки імпортерам українського зерна.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram