Тваринництво

Стали відомі деталі про агроцентр з мініфермами, який створюють на Вінничині

У селі Бохоники Агрономічної громади Вінницького району облаштовують науково-просвітницький центр “Агро-кемп”.

Про це повідомило Суспільне.

Він буде структурним підрозділом Інституту кормів та сільського господарства й об’єднає понад 15 міні-ферм із вирощування сільськогосподарських тварин і птиці.

Будівельники розчищають територію біля корпусу, у якому до кінця року планують розмістити равликову ферму.

“Ця продукція користується попитом і за кордоном. Цей напрямок використання в нас теж популяризується в Україні. Це, зокрема, розведення равлика такого виду як мюллер. Він швидко розмножується, швидко росте”, — розповів директор Інституту кормів Олександр Корнійчук.

Читайте також: Гуцульщина: крафтове виробництво, надійний тил і пророцтво мольфарів

За його словами, це перший в області центр, де фермер-початківець зможе дізнатися від науковців та власників невеликих сімейних ферм, як побудувати приміщення або реконструювати занедбане, щоб там розводити тварин. Де закупити насіння, молодняк, чим його годувати, аби отримати приріст.

“Надихнулися, що треба це все швидше робити після поїздки до Німеччини. Ми подивилися там навчальні бази, подивилися роботу фермерських підприємств, якими видами тварин вони займаються”, — сказав Корнійчук.

Ексдепутатка Європарламенту від Німеччини Ребекка Гармс, відвідавши територію центру, заявила, що вражена. Бо навіть в умовах війни на Вінниччині розвивається аграрний сектор. У ЄС зацікавленні у співпраці з українцями. Втім, мають стандарти, до яких потрібно прагнути місцевим фермерам. У Німеччині діють подібні центри, тож їхні спеціалісти готові й надалі обмінюватися досвідом.

Як повідомлялось раніше, “Сімейні молочні ферми” запускають франшизу сироварні.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram