Експортери грузинських горіхів освоюють нові ринки. Основна ставка робиться на Ізраїль та країни Близького Сходу. До цього часу левова частка експортних поставок припадала на країни ЄС, однак останнім часом на європейському напрямі намітилося значне зниження попиту.
Про це пише EastFruit.
За словами представників галузі, поки що основним експортним ринком збуту для грузинського фундуку є Євросоюз. У першій половині 2024 року на ринок країн ЄС було вивезено горіхів на загальну суму $19,2 млн.
Щоправда, це на $1,5 млн менше, ніж було ще роком раніше. Загалом же за першу половину 2024 року країною було експортовано фундука на загальну суму $34,2 млн. Валютний виторг виявився на $1,600 млн нижчим за минулорічні показники. При цьому обсяг експортного постачання становив 5 100 тонн.
Читайте також: З МВС у садівництво. Аваков почав вирощувати лісові горіхи на Закарпатті
Крім країн Євросоюзу до основних експортних напрямів у 2024 році увійшла також росія. Туди було поставлено фундука на суму $2.5 млн. Далі слідує Ліван, з поставками на суму $1,9 млн, а також Лівія, Україна та Алжир, куди було відвантажено горіхів на суму приблизно по $1 млн. Тоді як виручка від горіхового експорту в Ізраїль становила лише $665 тис., до Саудівської Аравії — $500 тис., а до Об’єднаних Арабських Еміратів — $300 тис.
Виконавчий директор Асоціації переробників та експортерів фундуку Грузії Леван Кардава зазначив, що країни Близького Сходу — Саудівська Аравія та ОАЕ все більш привабливими для ринку збуту для грузинського фундука.
“Передбачається, що активність у цьому напрямі згодом зросте. Після початку війни в Україні почалося зниження попиту з боку Євросоюзу. Тому зараз нам потрібна диверсифікація та пошук нових експортних ринків”, – сказав він.
За словами голови Асоціації виробників фундука Грузії (GHGA) Мераба Читанава, одним із нових та перспективних напрямків для експорту грузинських горіхів останнім часом стає Ізраїль.
“Останнім часом до грузинського фундука виник великий інтерес із боку Ізраїлю. Очікується, що у 2024 році грузинська продукція буде активніше представлена на ізраїльському ринку. Це пов’язано з тим, що експорт із Туреччини до Ізраїлю було заборонено. Тепер ізраїльський ринок намагається знайти нові напрями для забезпечення безперебійного постачання. Зараз ми активно намагаємось вийти на ізраїльський ринок”, – сказав Читанава.
Як повідомлялось раніше, Грузія увійшла до світових лідерів зі споживання волоських горіхів.