Новини

Стихійні лиха за останні 30 років завдали сільськогосподарському виробництву збитків на 3,8 трлн дол. США

За останні 30 років внаслідок стихійних лих було втрачено рослинницьку та тваринницьку продукцію на суму близько 3,8 трлн дол. США, що в середньому еквівалентно 12 дол. США на рік, або 5 відсотків річного внутрішнього валового продукту (ВВП) світового сільського господарства.

Як повідомляє Bizagro, такі висновки містяться в новій флагманській доповіді Продовольчої та сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй (ФАО) “Вплив лих на сільське господарство та продовольчу безпеку”.

У доповіді показано, що у відносному вираженні найбільші втрати від лих за останні три десятиліття зазнали країни з низьким рівнем доходу та з рівнем доходу нижче середнього, які втратили до 15 відсотків свого сукупного сільськогосподарського ВВП. Крім того, від лих серйозно страждають малі острівні держави, що розвиваються (МОСТРАГ), чиї втрати еквівалентні майже 7 відсоткам ВВП їхнього сільського господарства.

“Сільське господарство не може функціонувати без природних ресурсів і повністю залежить від кліматичних умов, тому воно піддається більш серйозному ризику лих, ніж багато інших галузей, і більш вразливе для них. систем, – підкреслив Генеральний директор ФАО Цюй Дун’юй у передмові до доповіді. – Для запобігання та зниження ризиків у сільському господарстві і, як наслідок, підвищення життєстійкості необхідні запобіжні та своєчасні заходи у відповідь”.

Також по темі: Посушлива погода в Україні, Бразилії та Австралії та дощі у США впливатимуть на агроринки найближчим часом

У доповіді наголошується, що лихові події стають все більш частими, інтенсивними та комплексними, а надалі, як очікується, вони надаватимуть все більш тяжкий вплив, оскільки пов’язані зі зміною клімату катастрофічні події посилюють існуючу соціальну та екологічну вразливість.

“Найбільш уразливими суб’єктами агропродовольчих систем, які відчувають на собі основний тягар впливу лих, є фермери, особливо дрібні виробники, які займаються богарним землеробством, – зазначив Цюй Дун’юй. – Сприяння впровадженню належних методів зниження ризику лих на рівні фермерських господарств допомагає дрібним виробникам уникати втрат та підвищувати свою несприйнятливість до зовнішніх впливів”.

У доповіді виділено три пріоритетні напрямки дій: підвищення якості даних та інформації про вплив лих на всі субсектори сільського господарства; розробка та інтеграція в заходи політики та програми на всіх рівнях багатосекторальних підходів до зниження ризику лиха з урахуванням широкого діапазону джерел небезпеки; та нарощування інвестицій у забезпечення несприйнятливості сектора до зовнішніх впливів, спрямованих на зниження ризику лих у сільському господарстві, підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва та покращення стану джерел коштів для існування.
Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram