Діагностика стрептококозу свиней ускладнюється у зв’язку з великою кількістю серотипів і штамів, що, своєю чергою, може бути основною проблемою, що сприяє поширенню хвороби в стаді.
Про це пише The Ukrainian Farmer.
Однак на багатьох фермах клінічне захворювання в основному спостерігається за кофакторів, як-от коінфекція з іншими патогенами (головним чином PRRSV), а також проблеми навколишнього середовища та керування.
Зазвичай Strep suis уражує свиней молодшого віку. Спалах цієї хвороби може спричинити стрес: групування, переміщення, зважування, вакцинація та зміни погоди, що впливають на вентиляцію й опалення будівель. Встановити остаточний діагноз можна після виділення та типування бактерії Strep suis із уражених органів.
Читайте також: KSG Agro нарощує поголів’я свиней, збільшуючи кількість свиноферм, – експерти
Клінічні ознаки й патологоанатомічні дані корисні, але не специфічні. Тест на чутливість до антибіотиків, проведений на живильних середовищах із висіяними мікроорганізмами, виділеними з уражених органів від хворих тварини, – найефективніший метод визначення схем лікування.
Перш ніж дізнатися про антибактеріальну чутливість стрептококової інфекції, уражених поросят можна лікувати індивідуально ін’єкційними антибіотиками: пеніциліном, амоксициліном, ампіциліном, цефалоспоринами, триметопримом сульфонамідом та іншими протимікробними препаратами, а також забезпечити підтримувальний догляд.
Задавати ліки можна через питну воду. Раннє лікування стрептококозу запобігає смерті та може привести до повного одужання.
Як повідомлялось раніше, у Черкаський області виявили АЧС, оголошено карантин.