Рослинництво

Структура посівів МХП під врожай 2025 року залишиться без кардинальних змін

Структура посівів МХП під врожай 2025 року залишиться без кардинальних змін. Найбільш маржинальними культурами урожаю 2024 року в компанії стали соняшник, кукурудза та ріпак.

Про це повідомляє Latifundist.

У статті йдеться, що олійна група (соняшник, ріпак, соя) прогнозовано залишиться найприбутковішою і цього року. Тож ставку роблять на ці культури. Незначний відсоток площ відведуть під нішеві: МХП має успішний досвід вирощування гірчиці, а також планує посів технічних конопель на площі 200 га. Завершити посівну планують до 1 травня.

«Як зазвичай, починатимемо, зважаючи на температуру ґрунту і найближчий прогноз погоди. Кукурудзу, яка займає найбільшу частку посівних площ, плануємо посіяти у свої часові рамки, соняшник сіятимемо до та після кукурудзи, сою — після кукурудзи», — прокоментували в компанії.

Читайте також: Компанія МХП сплатила 7,6 млрд грн податків у 2024 році

Ситуація з вологозабезпеченням у різних кліматичних зонах присутності МХП станом на кінець зими залишалася неоднорідною: в західних регіонах рівень вологи середній, на Черкащині запаси вологи становили 120–140 мм у метровому шарі ґрунту. Водночас критична ситуація спостерігалася на Сумщині та Вінниччині.

Як не парадоксально, у північній частині Вінниччини, де завжди було високе вологозабезпечення, ситуація дуже погана — у деяких місцях у метровому шарі ґрунту 40 мм вологи, а загалом до 100 мм.

«Після чергових замірів вологи будемо коригувати технологію. Уже тепер у цих двох ризикованих зонах плануємо змінити гібридний склад, зробивши акцент на гібриди з великою компенсаторною здатністю, що дасть можливість зменшити норму висіву. Ми впевнені: заходи, які застосовуємо для збереження вологи, будуть сприяти й підтримці рослин під час повітряної посухи», — кажуть в МХП.

Як повідомлялось раніше, МХП за два роки планує зайняти 2,5% ринку ковбас із курятини.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram