Сумське фермерське господарство “Озон” розвиває молочну ферму і цього року побудувало новий корівник з роботами-доярами.
Про це розповів голова “Озону” Олексій Дзюба в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer.
З початком повномасштабного вторгнення росії господарство фактично опинилося в ізоляції. Майже півтора місяця були проблеми з реалізацією молока та з постачанням будь-чого до нас.
За словами Дзюби, спочатку наймали молоковоз, розвозили та роздавали людям свіже молоко, щоб не виливати; як виходило – продавали.
“Сумарно на молоці отримали збитків майже на 4 млн грн. А вже невдовзі після звільнення почали будувати новий корівник”, – сказав він.
Аграрій каже, що новий корівник сучасніший, відповідає вимогам якісного утримання ВРХ. Особливу увагу приділили комфорту корів: у приміщенні багато повітря завдяки сучасній системі вентиляції, автоматизували прибирання гною, підгортання корму.
Крім того, в корпусі передбачено широкі проходи, м’які лежаки, чиста вода, автоматичні щітки-чухалки, й оригінальна фішка – вихід на пасовище і вигульний майданчик. Організовано спрямований рух корів до зони доїння на роботах DairyRobot R9500 від GEA.
Читайте також: На Рівненщині ферма значно збільшила поголів’я овець за час війни
Фермер розповів, що з корівника тварини можуть вільно виходити на вигульний майданчик, а звідти корови, яким уже час доїтися, направляються через селекційні ворота в зону автоматизованого доїння, так само як і з корівника.
“А тим тваринам, яким доїтися зарано, прохід відкрито на зелене пасовище. Всіма напрямками руху керують селекційні ворота через програму керування стадом DP 21, що безпосередньо пов’язана з доїльними роботами. В Україні ми не знайшли подібного готового рішення, тому розробили його самі, а інженери GEA допомогли втілити в життя”, – сказав він.
На пасовищі навмисно не ставлять додаткових напувалок чи докорму, зауважив керівник господарства. Чиста вода, свіжий корм і затінок – тільки в корівнику: це стимул до повернення корів із вулиці.
“Утворюючи різні зони для годівлі, відпочинку, прогулянок і доїння, ми забезпечуємо спрямований рух тварин у потрібному нам напрямку в автоматичному режимі. Отже, не витрачаємо свій час на нескінченні перегони корів й уникаємо зайвого стресу для них”, – сказав Дзюба.
Як повідомлялось раніше, волинська ферма переробляє органічні відходи на біогумус за допомогою каліфорнійського черв’яка.