В Сумській області аграрії залишають багато кукурудзи зимувати в полях, причиною є те, що сушити зерно при нинішній ціні виходить собі в збиток.
Про це пише Elevatorist.com.
Минулого року дощова осінь зіпсувала аграріям кукурудзяну економіку: сушити зернову з вологістю від 30% фермери не хотіли, враховуючи низьку ціну на кукурудзу, тому багато хто залишав врожай в полі. Цього року ситуація в деяких регіонах повторилася.
За словами заступника голови СФГ “Урожай” Володимира Шевченка, коли звертаються поклажодавці, щоб вони надали послуги з обмолоту і сушіння, то кукурудза прораховується нижче собівартості.
“Тому аграрії не готові зараз молотити, дуже багато лишають в полях на весну, чекають ціни”, — сказав Шевченко.
Читайте також: УЗА оновила прогноз врожаю 2023 року: зростає очікування щодо кукурудзи та соняшнику
Від додав, що сушать кукурудзу цього року за нижчими по регіону тарифами — 120 грн за зняття 1 т/%.
Інший аграрій з Сумської області зазначив, що навіть в тих господарствах, де є власні сушарки, не поспішають збирати кукурудзу з поля.
“Молотити не збираємося, будемо чекати, та в принципі, як і всі аграрії. Я дивлюсь, у нас тут не молотять. В кого навіть свої сушки, щось не дуже поспішають молотити. І газ дорожчає, і дизпаливо в цьому році дороге. Хай сушиться природним способом. Так, можливо весною будуть і втрати, але тоді хоч щось заробиш, а осінню змолотити — це просто мінус, і конкретний мінус”, — сказав фермер з Сумщини.
Як повідомлялось раніше, майже на половину впав експорт кукурудзи.