Свобода судноплавства і безперервність постачань – головні умови для забезпечення світової продовольчої безпеки.
Про це заявила перша віцепрем’єр-міністерка України – міністерка економіки України Юлія Свириденко під час сесії щодо продовольчої безпеки в рамках першого Глобального Саміту миру, передає пресслужба Мінекономіки.
Читайте також: Grain from Ukraine: Україна поставила понад 1150 тонн колотого гороху в Конго
«Блокада морських шляхів у Чорному морі, безпрецедентний стрибок міжнародних цін на пшеницю, замінування українських сільськогосподарських земель – прямі збитки від війни для сільського господарства величезні. Та навіть попри це ми змогли відновити експортну логістику та зберегти виробництво сільгосптоварів. Прогноз на цей рік покращується – 76,1 млн тонн зернових та олійних культур. Також здатність країни транспортувати товари є досить високою. У квітні Україна експортувала 9,6 млн тонн вантажів морським шляхом. Це дуже близько до показників лютого 2022 року», – зазначила Свириденко.
Водночас, за її словами, структура продовольчої безпеки все ще є крихкою – росія продовжує атаки на інфраструктуру, сховища, енергетичну систему.
Свириденко підкреслила, що за жодних обставин свобода навігації не може бути заблокована. За словами першої віцепрем’єр-міністерки, учасники панелі підтримали пропозиції України у розрізі продовольчої безпеки.
Як повідомлялось раніше, Зеленський обговорив з президентом Кенії проєкти у сфері агроекспорту.