Новини

“Ситуація надзвичайно складна”. Аграрії прифронтових територій України стикаються з серйозними викликами – ВАР

Заступник голови ВАР Денис Марчук заявив, що аграрії прифронтових територій України продовжують стикатися з серйозними викликами, які загрожують стабільності агросектору.

Про це повідомляє пресслужба ради.

“На прифронтових територіях ситуація надзвичайно складна. Заміновані поля, постійні обстріли, пошкоджена інфраструктура для зберігання врожаю та посуха роблять аграрне виробництво надзвичайно небезпечним і часто неможливим. Однак ці території є важливими для продовольчої безпеки країни, аграрії там потребують особливої підтримки“, – сказав він.

Читайте також: Площі посівів гречки та жита значно скоротилися

За його словами, від початку деокупації державними зусиллями вдалося розмінувати близько 400 тисяч гектарів. Проте для ефективного використання цих земель аграріям потрібні сучасні технології, що вимагає додаткових фінансових ресурсів, які наразі важко отримати.

“Значною перешкодою для виробництва є обмежений доступ до фінансування. Багато виробників не можуть скористатися кредитами через те, що прифронтові території визначені як «червоні зони», де банки неохоче надають послуги. Аграрії часто змушені залишати оброблені сільськогосподарські угіддя через натиск ворога та втрачати частину врожаю. На даний момент, аграрії «червоних зон» отримують погектарну допомогу від держави у розмірі 2000 грн, що недостатньо для покриття витрат. Фінансова підтримка для цих регіонів є критично важливою. Для тих виробників, які були змушені покинути зону окупації, потрібно “заморозити” кредити. Це питання, які активно піднімає ВАР”, – підкреслив Марчук.

ВАР також виступає за продовження дії програми “5-7-9“ після березня 2025 року та збільшення кредитних лімітів.

Як повідомлялось раніше, у Кіровоградській області посуха може призвести до зменшення врожаю озимих зернових.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram