Директор елеваторного департаменту «ТАС АГРО» Ярослав Стратуца заявив, що враховуючи те, що 2024-й став роком викликів для елеваторної галузі, у «ТАС АГРО» розробили стратегію для восьми власних підприємств зі зберігання зерна.
Про це повідомляє Agrotimes.
За його словами, у нинішньому році компанія почала використовувати технологію небулізації при боротьбі з комірними шкідниками. І цей досвід виявився вдалим, адже 8 з 8-и елеваторів «ТАС Агро» потребують модернізації й там використовуються склади підлогового зберігання.
Читайте також: “Бізнес сильно постраждав”. Prometey закриває три елеватори і скорочує персонал
Також компанія придбала сучасне лабораторне технічне й технологічне обладнання, генератори для забезпечення безперебійного функціонування елеваторів під час стабілізаційних відключень. Крім того, у «ТАС АГРО» обладнали сушарки твердопаливними котлами від «Греко Груп».
«Ми розпочали економно сушити. На сьогодні ми маємо зниження витрат на сушінні на 60%, порівнюючи з сушінням за допомогою газу», – сказав Стратуца.
За словами фахівця, у рамках стратегії проводяться заходи з оптимізації ресурсів та активів. Він нагадав, що до 2024 року у «ТАС Агро» окрім елеваторів було токове господарство. В рамках оптимізації було скорочено 16 токів для підвищення ефективності наявних елеваторів. Крім того, у 2024 році «ТАС АГРО» придбала Дмитрівське зернопереробне підприємство з новим насіннєвим заводом.
«Рік дійсно важкий. Якщо порівнювати з 2023 роком EBITDA елеваторного напрямку компанії впала на 95%. Це великі втрати. Тим не менш, є прибуток покращення якості зберігання. Ми не зупиняємось, й у цьому році інвестували понад 1 млн дол. у наші елеваторні підприємства», – каже Стратуца.
Як повідомлялось раніше, аграрій розповів, скільки елеваторних підприємств відчувають дефіцит персоналу.