Тисячі добросовісних агровиробників на окупованих та деокупованих територіях досі знаходяться у невизначеному стані та не розуміють як працювати далі, адже потрапляють під статті Закону про кримінальну відповідальність за колабораціонізм. Про це розповів голова ВАР Андрій Дикун під час презентації результатів аналітичного дослідження «Аналіз впливу війни на агросектор України».
«Багато аграріїв на окупованих територіях Херсонської, Запорізької та Луганської областей не знають, що їм робити. Їхня сільськогосподарська діяльність вважається злочинною. Закон їх визначає колаборантами, якщо під час окупації їхні підприємства працювали, а отже, «взаємодіяли» із державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території. Хоча вони виконали наказ Президента України, який у своєму зверненні навесні закликав сіятись всім аграріям, де вони б не перебували», – розповів очільник ВАР.
Читайте також: АМКУ оштрафував виробника чаїв на 80 мільйонів за зв’язки з Росією
За його словами, виправити ситуацію можуть законопроекти №7647 та №7647, які чітко розмежовують колаборантів і тих, хто працював, щоб вижити. Ці два законопроекти вже кілька місяців лежать у Верховній Раді, але без руху.
«Можливо, це не нагальне питання, на кшталт зростання вартості експортної логістики, або проблематики дрібної та малої переробки, в якій, на жаль, ми не можемо бути конкурентними на ринку ЄС, але це питання тисяч людей, які постійно телефонують мені із питанням як їм працювати далі. Тому ще раз акцентую на положеннях законопроєктів №7647 та №7647, які чітко встановили б, хто є зрадник, а хто працює заради виживання», – наголосив Андрій Дикун.