Федеральний уряд Німеччини підтвердив збільшення обсягів імпорту українських зернових останніми роками. Водночас він спростував інформацію про негативний вплив їх на свій ринок.
Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
Зазначається, що імпорт зерна зростав із 2022 року, коли почалася велика російська війна проти України. Імпорт фуражного та продовольчого зерна з України до ФРН досяг свого піку за останні роки – близько 741 тис. тонн. За перші півроку 2024 року обсяги наблизилися до 490 тис. тонн.
Читайте також: “Настільки потужне”. Сільське господарство України може поставити під загрозу агросектор усього ЄС – Дуда
Найбільшу частку в імпорті займає кукурудза. У січні-червні 2024 року Німеччина імпортувала близько 447 тис. тонн кукурудзи, тоді як у 2023 році це було 619 тис. тонн. Водночас у 2023 році імпорт пшениці сягав майже 106 тис. тонн, але від початку 2024 року до липня 2024 року було зареєстровано лише близько 16,5 тис. тонн. До вторгнення РФ в Україну імпорт пшениці коливався в межах 6000-2000 тонн.
У федеральному уряді також наголосили, що не мають інформації про будь-які відхилення від вимог і нормативів під час перевірок українського зерна офіційною інспекцією харчових продуктів і кормів ФРН. Як зазначають у федеральному уряді, харчові продукти та корми, імпортовані до ЄС із третіх країн, таких як Україна, мають відповідати вимогам законодавства про харчові продукти та корми, що діють у ЄС.
Як повідомлялось раніше, Польща зацікавлена у тому, щоб допомогти Україні інтегруватися в ЄС.