Новини

Центробанки світу фінансують знищення тропічних лісів – The Guardian

Відповідно до звіту, опублікованого в середу, деякі з найбільших центральних банків світу мимоволі допомагають фінансувати гігантів агробізнесу, які займаються знищенням бразильської Амазонки.

Згідно зі звітом Bankrolling Destruction , опублікованому правозахисною групою Global , Банк Англії, Федеральна резервна система США та Європейський центральний банк є одними з установ, які купили облігації на мільйони доларів, випущені компаніями, пов’язаними з вирубкою лісів і захопленням землі. 

«Оскільки ці програми гарантуються відповідними урядами Великобританії, США та держав-членів ЄС, це означає, що платники податків на цих територіях мимоволі підтримують компанії, які займаються знищенням Амазонки та інших тропічних лісів», — йдеться у звіті.

Банки купують корпоративні облігації, випущені великими компаніями, намагаючись влити ліквідність на фінансові ринки, коли приватний сектор не бажає давати позики. Ці заходи, відомі як «програми купівлі активів», спрямовані на зниження вартості запозичень для компаній і широко використовувалися під час пандемії як спосіб зміцнення економіки.

Деякі з компаній, які продали облігації, пов’язані з руйнуванням навколишнього середовища, йдеться у звіті, назвавши Cargill, Inc., Archer-Daniels-Midland Company (ADM) і Bunge Ltd Financial Corp, три найбільші агробізнесові конгломерати, що працюють у Бразилії. .

Бразилія є одним із найбільших у світі виробників або експортерів зерна, кави, сої, фруктів та іншої сировини, і всі три компанії вже стикалися з звинуваченнями у протиправних діях. Газета Guardian повідомила про зв’язки між компаніями Cargill і Bunge і бразильською фермою, яка пов’язана з порушенням прав корінного населення та землі.

Звертаючись до звинувачень у звіті Global Witness, компанія Cargill заявила, що «прагне припинити вирубку лісів і конверсію в наших ланцюгах поставок сільськогосподарської продукції», а Bunge заявила, що «прагне дотримуватись усіх правил на місцевих або глобальних ринках і дотримуватися наших власних правил». сувора соціально-екологічна політика». ADM не відповів на запити про коментарі.

Але головний тягар критики припав на центральні банки. «З 2016 року Банк Англії також придбав нерозголошену частку в корпоративних облігаціях на суму 150 мільйонів фунтів стерлінгів, випущених Cargill, Inc., а Європейський центральний банк придбав нерозголошену суму боргу, випущеного Bunge Finance Europe BV», — йдеться у звіті. .

І лише за останні два роки « Федеральна резервна система США купила облігації на загальну суму 16 мільйонів доларів, випущені компаніями Archer-Daniels-Midland Company (ADM), Bunge Ltd Financial Corp і Cargill, Inc.

«Все це відбувається, незважаючи на неодноразові публічні заяви всіх трьох центральних банків, які наголошують на ризиках, які зміна клімату становить для фінансової стабільності та довгострокового економічного зростання».

Global Witness заявив, що Федеральна резервна система «згорнула» свою схему купівлі облігацій, і Банк Англії розпочне той самий процес цього місяця.

ФРС заявила, що прийняла цю політику як одноразовий захід у 2020 році, щоб зберегти робочі місця під час глобальної пандемії, і не планує робити це знову.

Банк Англії заявив, що вжив заходів для зниження вартості запозичень для всіх фірм і підкреслив, що підтримка, надана Cargill, була «надзвичайно вузькою спрямованістю».

Тим часом Європейський центральний банк заявив, що «прагне поступово декарбонізувати свої холдинги корпоративних облігацій відповідно до цілей Паризької угоди». З цією метою Євросистема спрямує ці авуари до емітентів із кращими кліматичними показниками шляхом реінвестування значних викупів, які очікуються протягом наступних років».

Однак Global Witness заявив, що відмова банків Великої Британії та ЄС оприлюднити вартість своїх активів у компаніях створила «брак прозорості».

«Як органи нагляду за приватним фінансовим сектором, центральні банки повинні подавати приклад і приймати чітку політику нульової вирубки лісів як частину свого підходу до зміни клімату, включаючи вилучення всіх облігацій, пов’язаних із вирубкою лісів, і більш ретельний контроль загрози фінансовій стабільності. вирубкою лісів і втратою біорізноманіття», – йдеться у звіті.

Звіт опубліковано на тлі триваючих руйнувань в регіоні Амазонки, величезній території, що охоплює частини дев’яти різних країн Південної Америки та є життєво важливим поглиначем вуглецю для поглинання викидів, що спричинили кліматичну кризу.

Вирубка лісів за правого президента Жаїра Болсонару досягла рекордного рівня за перші сім місяців року, що є останньою шокуючою статистикою за правління президента, який закрив очі на нелегальних лісорубів, власників ранчо та шахтарів, активних у регіоні.

Відповідно до звіту, опублікованого на початку вересня вченими та організаціями корінного населення, уже вирубано 26% Амазонки, а деякі частини досягли критичної точки, коли раніше пишні ліси перетворилися на суху савану.

«Я вважаю, що цей звіт є дуже корисним аналітичним матеріалом, який підкреслює необхідність для центральних банків розглянути ризики вирубки лісів у своїх портфелях», — сказав Нік Робінс, професор сталого фінансування в LSE.

«2022 рік справді став роком, коли центральні банки визнали природний ризик загрозою для установ. До цього моменту увага була зосереджена на енергетичному секторі, але це ще один сигнал про те, що вирубка лісів і землекористування повинні бути в центрі кліматичних сценаріїв».

Слідкуйте за нами в соцмережах
Facebook https://www.facebook.com/bizagro
Telegram https://t.me/bizagro

Читайте також
В Карпати повернулись велетенські зубри