Середнє значення індексу цін на м’ясо ФАО у квітні склало 114,5 пункту, що на 1,3% вище за березневий показник, але на 6,1% нижче, ніж за аналогічний період 2022 року.
Про це повідомили у ФАО.
У квітні світові котирування цін на свинину зросли насамперед через збільшення імпортних закупівель із боку країн Азії й обмеженості постачання з кількох провідних країн-експортерів у зв’язку зі зростанням виробничих витрат і проблем із забезпеченням здоров’я тварин.
Водночас світові ціни на м’ясо птиці відновили висхідний рух після падіння, що тривало 9 місяців. Причина – зростання імпортного попиту з боку країн Азії, тоді як у багатьох регіонах обмежена пропозиція внаслідок поширення спалахів грипу птиці.
Також зросли ціни на яловичину через скорочення пропозиції забійної худоби, особливо в США.
Читайте також: Обережно міни: як виробники бронезахисту можуть допомогти фермерам
Ціни на баранину у квітні були переважно стабільні, оскільки зростання експортної пропозиції з боку країн Океанії практично відповідало збільшенню імпорту країнами Азії та Близького Сходу.
ФАО наголошує, що більшість цін для розрахунку індексу цін на м’ясо ФАО було невідомо на момент підрахунку й опублікування. Тому вартісне значення індексу цін на м’ясо ФАО за останні місяці отримано на основі поєднання прогнозованих і фактичних цін.