Вчорашнє зростання цін на соєву олію на біржі в Чикаго сприяло підвищенню котирувань на сою та ріпак. Ціни на серпневі ф’ючерси на сою зросли на 1,9%, а листопадові – на 2,1%, узгоджуючись з підвищенням цін на соєву олію. Проте, погіршення стану посівів сої в США, повільний експорт та прогнози дощів цього тижня створюють тиск на ринок сої.
Про це пише Bizagro з посиланням на Grain Trade
За даними NASS USDA, кількість посівів сої у хорошому або відмінному стані збільшилася на 1% до 51%. Однак експорт сої з США зменшився на 10% порівняно з попереднім тижнем, що загалом становить 49,67 млн тонн, що менше на 5% порівняно з минулим роком.
На біржі в Парижі ціни на ріпак також зросли, але пропозиції продовжують впливати на ціни. Фізичний ринок також спостерігає збільшення пропозицій з України та Східної Європи, що призводить до зростання дисконту відносно котирувань на біржі MATIF. Прогнози виробництва ріпаку в Європейському Союзі знижуються, але прогнози урожаю сої та соняшника залишаються позитивними.
Також по темі: Ціни на пшеницю укріпилися, хоча попит обмежений
Ціни на ріпак з олійністю 40% залишаються стабільними у вересні-жовтні, але на ринку CIF Румунія спостерігається зниження цін. На біржі в Вінніпезі ціни на канолу зросли, але розширення площі посіву та сприятлива погода призводять до збільшення пропозицій на ринку. Прогнозується, що виробництво каноли в Канаді складе 18,4 млн тонн, що забезпечить експорт в розмірі 8,4-9 млн тонн та потреби власної переробки в розмірі 9,5-10 млн тонн.
У Австралії дощі поліпшують перспективи урожаю каноли, що призводить до збільшення пропозиції на світовому ринку. В Україні закупівельні ціни на ріпак зросли, але збільшення пропозицій обмежує підвищення цін.
Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram