Європейські ціни на пшеницю впали після вчорашнього звіту USDA. Світовий ринок забезпечений значно гірше, ніж очікувалося. Але великий урожай Росії та переважне домінування в торгівлі чинять сильний тиск на ціни на пшеницю, каже USDA.
Вересневий звіт Міністерства сільського господарства США (USDA) від вчорашнього дня не зміг змінити поточну тенденцію до зниження на ринку зерна , кажуть аналітики Agritel. Навпаки: ціни на сою та ріпак значно впали, ціни на кукурудзу також стрімко впали.
Ціни на пшеницю відреагували на дані Міністерства сільського господарства США , незважаючи на погіршення глобальної ситуації з пропозицією, будучи досить нейтральними в Чикаго та негативними в Європі. За даними Міністерства сільського господарства США, глобальна ситуація з пропозицією пшениці погіршується . Оскільки оцінки виробництва для ЄС-27, Канади, Австралії та Аргентини були знижені. Лише в Україні врожай покращився.
Після трьох років рекордного виробництва, зараз прогнозується зниження світового виробництва пшениці для врожаю 2023/24. Зважаючи на скорочення експортних запасів, країни-імпортери також повинні скоротити свої запаси, каже USDA.
У результаті світові запаси пшениці на 2023/2024 роки були значно переглянуті в сторону зменшення, на 7 млн т за місяць до 258,6 млн т порівняно з 267,1 млн т у 2022/2023 рр.
Переважне домінування Росії в торгівлі
Однак очевидне падіння пропозиції не відображає поточну ситуацію на ринку , яка характеризується слабким глобальним попитом і «переважним домінуванням у торгівлі» Росії. Російські та міжнародні аналітики оцінюють урожай пшениці в Росії в 2023 році в понад 90 млн т, у порівнянні з 85 млн т, які Міністерство сільського господарства США залишило без змін у вересневому звіті.
USDA припускає, що виробництво пшениці в основних країнах-експортерах Австралії, Канаді, Аргентині та ЄС є нижчим за попередній рік. Очікується також, що світова торгівля впаде, оскільки очікується, що експорт цих країн скоротиться більш різко.
Десять найбільших світових експортерів зазнали втрати врожаю в порівнянні з минулим роком. Це з лишком компенсувало розширення експорту з Росії, Казахстану, Туреччини та України.
Очікується, що імпорт буде нижчим, оскільки очікується зниження попиту з боку Китаю, Індонезії та Марокко. Світове споживання майже не змінилося.
Ціни на пшеницю падають у всьому світі
Ціни на пшеницю від основних експортерів значно впали останніми тижнями через, серед іншого, постійну сильну конкуренцію з боку Росії та України. Ціни на канадську пшеницю впали найбільше , повідомляє Міністерство сільського господарства США, хоча виробництво також скоротилося через несприятливі умови посівів.
Ціни в ЄС також значно впали через повільні темпи експорту та сильну конкуренцію з боку Росії. Аргентинські ціни також впали, хоча уряд прогнозував менші площі. У США ціни на пшеницю впали через прискорене просування врожаю ярої пшениці та мляві експортні продажі.
Австралійські експортні ціни та російські котирування залишилися практично незмінними.
Тим часом прогнозується, що глобальне споживання пшениці досягне рекорду в 2023/24, перевищивши світове виробництво. Щоб задовольнити цей попит в умовах дефіциту пропозиції, багато великих експортерів скоротять свої запаси пшениці.
Найбільше падіння в порівнянні з минулим роком, ймовірно, буде в ЄС і Росії. Запаси експортерів є важливим показником при визначенні можливих поставок на світовий ринок.
Виробництво кукурудзи більше – експортні ціни все ще ростуть
Очікується, що світове виробництво кукурудзи буде дещо вищим, при цьому виробництво в Україні та Сполучених Штатах буде більшим, ніж очікувалося минулого місяця. Це збільшення більш ніж компенсує падіння виробництва в Європейському Союзі.
Прогнози світового імпорту та експорту практично не змінилися. Світове виробництво кукурудзи підвищилося завдяки збільшенню виробництва в Бразилії. Очікується, що експорт кукурудзи буде вищим, з більшим експортом з Аргентини, Бразилії, Канади та Росії.
USDA залишає очікувану середню ціну на кукурудзу в США без змін. Однак за останні тижні цінові вимоги всіх великих експортерів зросли. Ціни в США становили 236 доларів за тонну, що на 19 доларів більше, ніж минулого місяця. Низький рівень води в річковій системі Міссісіпі впливає на вартість фрахту для барж і підвищує експортні ціни в США.
Ціни в Бразилії становили 225 доларів США за тонну, що на 10 доларів більше, ніж у попередньому місяці. Великі поставки до Китаю підтримують ціни в Бразилії. Ціни в Аргентині становили 235 доларів США за тонну, що на 19 доларів США вище, ніж у попередньому місяці. За словами Міністерства сільського господарства США, після завершення збору врожаю в Південній Америці ціни значною мірою відображають глобальні настрої.
Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram