Новини

Ціни на овочі в Україні продовжать зростати: аграрії назвали причину

Ціни на овочі в Україні продовжать зростати через надмірний дефіцит продукції та негативні зміни по врожайності.

Про це розповів власник компанії ТОВ «СП «ПАЕК» Юрій Кормишкін, передає пресслужба компанії.

За його словами, літня спека завдала сильного удару по сільгоспвиробникам овочевої продукції. Загалом по країні відсоток недоотриманого врожаю уже перетнув позначку в 30%.

Власник агрохолдингу додає, що зазнають негативних змін по врожайності і овочі літнього посіву, які були висаджені в липні 2024 року. Погодні умови в самий пік вегетації рослин були мало сприятливими для розкриття культурами в подальшому максимального потенціалу.

“Овочів буде менше. Наразі ми спостерігаємо як збільшується ціна на капусту. Її вкрай мало. Ті агровиробники, які вирощували ранню капусту, через низьку вартість продукції, не змогли в повній мірі зібрати врожай та компенсувати витрати, а відповідно в подальшому і не посіяли середньопізні та пізні сорти капусти. Ті ж господарства, які все ж провели літній посів, наразі мають показники зниження врожайності через відсутність сприятливих кліматичних умов. Запасатися овочами краще зараз, поки овочі ще на полі, бо коли будуть в «коморі» ціна зросте в рази”, – сказав Кормишкін.

В компанії зазначають, що в першу чергу на вартості так званого «борщового набору» відобразиться зростання накладних витрат. Овочі літнього посіву здебільшого закладаються в овочесховища, холодильники, що відповідно тягне за собою додаткові витрати на оренду складів для тих виробників які не мають власних потужностей зі зберігання плодоовочевої продукції.

Читайте також: Шмигаль розповів, скільки з початку року в Україні розміновано родючих земель

Кормишкін заявив, що потягне за собою ріст цін і збільшення вартості електроенергії, яка наразі в середньому складає 8-10 грн за кВт-годину з ПДВ.

“Зростуть витрати на ряд операцій зі збору врожаю, логістичні послуги за рахунок суттєвого підвищення вартості пального у зв’язку зі збільшенням акцизів на пальне. З 1 вересня ставки акцизного податку за 1000 літрів пального збільшено: бензин на 13,5%, дизпаливо на 27,3%. Зросте вартість зберігання за рахунок використання генераторів на дизпаливі для забезпечення живленням овочесховищ та холодильників під час ГПВ чи аварійного відключення електроенергії”, – сказав він.

За словами аграрія, можливе збільшення податкового навантаження за рахунок підвищення ПДФО та військового збору, яке також потягне за собою зростання цін. Не є виключенням і підвищення заробітної плати та забезпечення соціальних гарантій працівникам.

“Рік дуже складний для агровиробників. Сподіватись на зниження ціни на овочеву продукцію поки марно. Такою є правда. Тому, у кого є можливість, я рекомендую запастись на зиму овочами зараз”, – сказав він.

Як повідомлялось раніше, в Україні вартість соєвих бобів врожаю 2024 року продовжує знижуватись.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram