Українські ліси сьогодні перетворилися на арену бойових дій. російська армія палить, паплюжить, робить з них лабіринти окопів, рубає на дрова. Знищує захисний щит Планети.
Під окупацією – майже півмільйона га українського лісу, до якого Україна не має доступу і не знає, що там відбувається. Однак, абсолютно точно, що його вдасться відновити у рамках програми Президента України Володимира Зеленського «Зелена країна».
Тепер завдання цієї програми – не лише створення нових лісів, але й відновлення знищених. Лісівники вже виконали її на понад 24% і не збираються зупинятися на досягнутому. Знаково, що саме в Міжнародний день лісів в Україні офіційно стартує весняний сезон висадки дерев. Цією весною запланували висадити не менше 200 млн сіянців, зокрема й на деокупованих територіях.
Читайте також: Періодичні пожежі приносять користь деяким лісам, – науковці
“Окупант має зрозуміти, що ліс для українців не просто ресурс, а наш дім. Це не паливо й не паркінг для танків. Це домівка для 80% світового біорізноманіття, поглинач викидів від транспорту та промисловості. А ще важливий захист для боротьби з кліматичною кризою. Ми прагнемо до сталого лісокористування. Наша мета – лісові масиви не плантаційного типу, а максимально наближені до природних. Спільно з екоспільнотою працюємо над забороною використання інвазійних видів дерев при створенні лісів”, – підкреслив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.
За його словами, відповідний наказ Міндовкілля вже найближчим часом подасть до Мін’юсту для реєстрації.
“Дякую кожному лісівнику за неоціненну допомогу ЗСУ. Адже українська деревина сьогодні стала важливим помічником для будівництва фортифікаційних споруд.
Закликаю кожного у цей день замислитися про те, як ліси стають на заваді агресору і допомагають українцям здобути Перемогу. Ці тисячі й мільйони гектарів випаленої землі – окрема плата за Незалежність, яку наш народ відстоює зі зброєю в руках.
Пам’ятаймо про це й бережімо наші ліси!” – зазначив Руслан Стрілець.