Згідно зі звіто іноземної сільськогосподарської служби (FAS) Міністерства сільського господарства США, попри прогнозоване скорочення виробництва (на 2 млн тонн у річному обчисленні), Туреччина все ще має великі запаси пшениці, які вона намагається ліквідувати.
Про це пише АПК-Інформ.
За словами аналітиків, оскільки кінцеві запаси пшениці в Туреччині станом на кінець 2023/24 МР досягли рекордних 5,3 млн тонн, уряд країни оголосив у червні 2024 року про зупинення імпорту зернової до 15 жовтня, щоб спробувати скоротити надлишок пропозиції. Однак, зазначає FAS, через велику різницю в ціні між турецькою та імпортною пшеницею ($320 за тонну проти $240 за тонну) під час припинення поставок експортери борошна та макаронних виробів не хотіли використовувати місцеву пшеницю і воліли дочекатися відновлення імпорту.
Читайте також: Жовтень в Україні був одним з найтепліших за останні десять років – НААН
У середині жовтня Турецька рада із зерна (TMO) повідомила переробникам зерна, що вони можуть імпортувати 15% своєї пшениці в обмін на закупівлю 85% пшениці в TMO.
«Згідно з ринковими джерелами, ця практика, ймовірно, триватиме до кінця 2024 р. За наявними даними, TMO продає свої запаси нижче за внутрішні ціни на пшеницю і відповідно до міжнародних цін – від $235 до $245 за тонну. Продаж з дисконтом є відступом від зобов’язань уряду, взятих раніше цього року, припинити продаж зерна нижче за собівартість з метою економії державних ресурсів. Однак тепер, схоже, уряд усвідомив, що йому доведеться продавати свої запаси пшениці зі знижкою, якщо він сподівається колись позбутися своїх величезних запасів», – йдеться в повідомленні FAS.
На думку аналітиків FAS, Туреччина зазнає труднощів з експортом пшениці «через обмеження на імпорт та уповільнення попиту на турецьке борошно з боку Іраку».
За прогнозами відомства, цього сезону експорт зернової скоротиться до 7 млн тонн, що на 30% менше, ніж у 2023/24 МР.
Тим не менш, незважаючи на ці фактори, FAS прогнозує зменшення кінцевих запасів турецької пшениці у 2024/25 МР на 43% порівняно з попереднім сезоном – до 3 млн тонн.
Як повідомлялось раніше, Єгипет проводить тендер на закупівлю пшениці.