У червні 2024 року, як і раніше, в обігу переважала колишня “підмораторна” земля. Це так звані товарні землі та землі для ведення особистого селянського господарства (землі ОСГ).
Про це повідомляє KSE.
В середньому 56% угод укладаються щодо товарних земель, і 39% – щодо земель ОСГ. Завдяки більшому середньому розміру ділянки, землі для ведення товарного сільгоспвиробництва сягають 73% від площі усіх проданих ділянок, а землі ОСГ відповідно – 17%. Ще однією категорією, яка займає порівняно невеликий обсяг за кількістю угод (2%), але великий за площею завдяки великому розміру ділянок є землі для ведення фермерського господарства – 10% від площі усіх проданих земель сільськогосподарського призначення.
Читайте також: Україна експортувала понад 3 мільйона тонн зернових
Дані за червень є в цілому дуже подібними до показників 2-го кварталу 2024 року. У цей період 56% угод укладались щодо товарних земель (73% від сукупної площі проданих ділянок), і 38% щодо земель ОСГ (18% від площі проданих ділянок), і 2% – щодо земель для ведення фермерського господарства (9% від площі проданих ділянок).
Як повідомлялось раніше, в Індії мусонні дощі прискорили початок посівної ярих культур.