Одеська обласна фітосанітарна лабораторія відкрила віддалене робоче місце №2 у портах Дунайського регіону.
Про це повідомила пресслужба Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
В. о. директора Одеської обласної фітосанітарної лабораторії Катерина Абуселідзе заявила, що після виходу Росії із “зернової угоди”, відвантаження зерна з портів Одеси в межах безпеки зменшилося, а збільшилося відвантаження зернових із Південних портів (Ізмаїл та Рені).
Читайте також: Ідентифікована частина суден і зернотрейдерів РФ, що вивозили українське зерно через окупований порт Маріуполя – ЗМІ
“Відкриття додаткового віддаленого місця допоможе нам прискорити проведення аналізів, адже доставка зразків із Ренійського порту до Одеси займає великий проміжок часу, що затримує судна в порту”, – сказала вона.
За її словами, щодня фітосанітарна лабораторія в Одесі (основна) отримує 20-150 зразків для проведення експертизи. Потужності віддаленої лабораторії розраховані на 20 щоденних експертиз, здебільшого зразків зерна (кукурудзи, пшениці, соняшнику, ріпаку, сої), що відправляють на експорт. У лабораторії щодня працюватимуть два фахівці відділу фітосанітарного аналізу та один фахівець у відділі приймання та реєстрації об’єктів регулювання та оформлення документів.
Проєкт реалізовано за допомоги USAID “Економічна підтримка України”, коштом якого придбано лабораторне обладнання: мікроскопи, лабораторні ваги, бактерицидний опромінювач, систему водопідготовки, набір гир, лабораторну витяжну шафу та холодильник, а також витратні матеріали для проведення щоденних експертиз, ножиці, пробірки, халати, наконечники.
Як повідомлялось раніше, на Херсонщині фермери отримали майже сотню модульних зерносховищ.