Новини

У Карпатах суцільні рубки лісу будуть заборонені через три роки

Кабмін заборонив суцільні рубки головного користування у гірських лісах Карпат. Документ набере чинності через три роки.

Про це повідомила пресслужби Державного агентства лісових ресурсів.

У відомстві назвали головні зміни, що впроваджуються даною постановою:
  • Визначено особливості здійснення рубок, пов’язаних з необхідністю оборони держави та її безпеки, на період дії правового режиму воєнного стану та протягом шести місяців з дня його припинення або скасування.
  • Внесення змін до Правил поліпшення якісного складу лісів, в частині проведення рубок переформування, заснованих на принципах наближеного до природи лісівництва з метою найширшого застосування вибіркової і поступової системи рубок, які відповідають міжнародній практиці.
  • Заборона суцільних рубок головного користування у гірських лісах Карпатського регіону після трьох років з дня набрання чинності цією постановою.
Зокрема, Постанова 454 дозволить:
  • зміцнити обороноздатність держави завдяки чітко визначеному алгоритму взаємодії між силами оборони та всіма лісокористувачами і власниками лісів в умовах воєнного стану при проведенні рубок, пов’язаних з необхідністю оборони держави та її безпеки.
  • забезпечити стабільне функціонування лісогосподарської галузі, зокрема не допустити безповоротних екологічних та економічних втрат шляхом врегулювання питань проведення рубок, пов’язаних з необхідністю оборони держави та її безпеки;
  • збільшити надходження рентної плати за рахунок збільшення обсягів заготівлі деревини (завдяки переходу до вибіркової системи рубок, що дасть змогу збільшити річний приріст деревостанів і забезпечить безперервне та раціональне його використання);
  • зменшити витрати у порівнянні з традиційним лісовирощуванням (на відновлення лісів);
  • забезпечити перехід до ведення лісового господарства на принципах наближеного до природи лісівництва за принципом формування багатоярусних, складних за породним складом, кліматично-стійких деревостанів, збереження і примноження біорізноманніття та збереження постійно вкритої лісом площі – шляхом проведення рубок переформування;
  • зменшити обсяги суцільнолісосічної системи рубок у гірських лісах Карпатського регіону, тим самим мінімізувати ризики конфліктів з місцевими громадами.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram