Голова Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) Андрій Дикун заявив, що Україна прагне приєднатися до ЄС не для експорту продукції, а через спільні демократичні цінності.
Про це повідомляє пресслужба ВАР.
«Ми хочемо приєднатися до ЄС не для того, щоб експортувати свої товари, а тому що обрали демократичний шлях, підтримуємо європейські цінності та багато в чому схожі з європейськими країнами, зокрема і Польщею», – сказав він.
За його словами, Україна не конкуруватиме з європейськими аграріями.
«У майбутньому ми будемо експортувати не більше 20% своєї продукції на ринок ЄС. Тому наша задача – партнерство та посилення один одного, а не конкуренція», – сказав голова ВАР.
Він відзначив ефективну співпрацю України та Польщі у молочному секторі. Зауважив, що на полицях українських магазинів представлена значна кількість польської молочної продукції, що є наслідком гарної комунікації між фермерами.
Щодо готовності українських аграріїв до європейських норм, Дикун наголосив, що спершу необхідно чітко визначити дату вступу України до ЄС та майбутню Спільну аграрну політику.
Читайте також: Україна може зайняти 20% біометанового ринку Європи – прогноз
«Спочатку ми повинні знати точно, коли вступимо в ЄС, і якою буде Спільна аграрна політика (САР) на той момент», – пояснив він.
Також він акцентував увагу на необхідності перехідного періоду для українських фермерів і підкреслив, що єдине регулювання для всіх ринків неможливе.
«Якщо агровиробник продає продукцію в Африку, а не в ЄС, чи має він слідувати правилам Євросоюзу?», – підняв питання голова ВАР.
У Польщі, за словами Андрія Дикуна, близько 1,3 млн фермерів живуть переважно за рахунок дотацій ЄС. Попри складні умови війни, український агросектор залишається конкурентоспроможним без державних дотацій, на відміну від європейських фермерів.
Напрацьовані за результатами конгресу, рішення будуть передані європейським політикам для подальшого формування аграрної політики Польщі та ЄС.
Як повідомлялось раніше, проєкт із експорту біометану з України до ЄС може бути масштабований.