Розробку та реалізацію програм розвитку галузі рибного господарства України обговорили на нараді під головуванням виконуючого обов’язки міністра агрополітики Тараса Висоцького з представниками ОВА.
Про це йдеться у повідомленні пресслужби Мінагро.
У засіданні взяли участь заступник міністра Віталій Головня та т.в.о. голови Держрибагенства Ігор Клименок.
«Реформи в рибній галузі надали можливість отримати додатковий ресурс місцевим бюджетам для ведення рибного господарства. Вже в 2023 році надходження до бюджетів почали зростати, і ця тенденція продовжується в 2024 році. Тому реалізація обласних програм у цій сфері – це фундамент для довгострокового сталого розвитку галузі і збільшення потенціалу виробництва рибної продукції», – зазначив Висоцький.
За його словами, створення нових та розвиток підприємств аквакультури, які отримуватимуть замовлення на вирощування молоді водних біоресурсів, є пріоритетом для відновлення природних запасів водних біоресурсів. Він також підкреслив важливість зариблення природних водойм на місцевому рівні.
Віталій Головня повідомив, що відповідні програми затвердила низка областей. Зокрема, Вінницька, Волинська, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Миколаївська, Тернопільська, Полтавська, Хмельницька, Черкаська. Доопрацьовують програми Запорізька, Львівська, Сумська, а ще 8 областей працюють над розробкою документу.
За словами заступника міністра, запровадження рибної реформи забезпечило рівноправний доступ усіх учасників до рибного промислу. Він нагадав, що після початку аукціонів у 2023 році підприємцями було сплачено 95 млн грн податків за спецкористування національними територіальними водами. Ще 6 млн грн – тими, хто здійснює промисел за межами України. В 2024 році вже сплачено 50 млн грн податків.
Як повідомлялось раніше, у квітні подорожчала морожена риба.