У Нідерландах реалізується проєкт зі сталого вирощування картоплі. Більшість сортів, які використовують фермери країни, є сприйнятливими до посухи. Тому було ухвалено рішення протестувати близько 40 сортів столової картоплі та картоплі для переробки на незрошуваному полі неподалік міста Лімбурга. Перевага буде віддаватися сортам, яким потрібно менше азоту й у яких вища стійкість до спекотної погоди, фітофтору та парші. Про це повідомляє Fruit-inform із посиланням на інтернет-портал ІА Nieuweoogst.
«Згідно з новими нормами, сільгоспвиробники не можуть вносити понад 175 кг азоту на гектар. Вирощування сорт Innovator для виробництва картоплі фрі вимагає близько 300 кг азоту, з яких 200 кг іноді залишаються в ґрунті. У довгостроковій перспективі використання цього сорту може бути безперспективним. Сорт Jelly продемонстрував стійкість до посухи та вимагає внесення від 120 до 130 кг азоту на гектар», – говорить Бен Бредек (Ben Bredek), представник торгової компанії 3 Point Potatoes, консультант пілотного проєкту.
Бен Бредек зазначає, що стандартний сорт, такий як Fontane, за дефіциту опадів показав слабкі результати. Температура вище 35 градусів виявилася згубною для плантацій бульбоплода.
В рамках пілотного проєкту мережеві компанії разом із LTO та LLTB вивчають результати випробувань.Цього року багато торгових компаній, які займаються насіннєвою картоплею, також відвідали дослідне поле, щоб побачити результати сортовипробувань. Виробникам картоплі фрі також було залучено до вибору перспективних сортів. Така взаємодія забезпечить ефективніший розвиток галузі.
Учасники пілотного проєкту також розглядають, наскільки стійкими є нові сорти до вірусу YNTN. Патоген викликає дегенеративні зміни на шкірці, що згубно для бульбоплодів.
Проєкт зі сталого вирощування продовольчої картоплі підпадає під дію Програми охорони здоров’я рослин. До 2030 року використання засобів захисту рослин у країнах ЄС має скоротитися вдвічі, а також виробників закликають скоротити використання хімічних добрив. Тому необхідно вводити в обіг нові стійкі до захворювань та шкідників сорту картоплі, які також вимагають вносити менше добрив. Ініціатором пілотного проєкту стала компанія LTO Nederland, а компанія LLTB організує управління та реалізацію проєкту.
Слідкуйте за нами в соцмережах
Facebook https://www.facebook.com/bizagro
Telegram https://t.me/bizagro
Читайте також
В Україні дешевшає картопля