У країнах Південної Америки у 2024 році обсяги переробки сої, ймовірно, стабільно збільшуватимуться завдяки відновленню виробництва олійної в Аргентині та підвищенню мандата на біодизельне пальне в Бразилії.
Про це повідомляє АПК-Інформ.
Згідно з оцінками S&P Global Commodity Insights, загальна переробка сої в Аргентині та Бразилії у 2024 році досягне приблизно 92,1 млн тонн у 2024 р., що на 15,3% перевищить показник 2023 року, коли в Аргентині врожай зменшився приблизно вдвічі через найбільшу в історії країни посуху. На тлі цього у 2023 р. Аргентина поступилася лідируючою позицією з виробництва соєвого шроту Бразилії.
У сезоні-2023/24 (квітень-березень) експерти S&P Global прогнозують урожай сої в Аргентині на рівні 50,5 млн тонн, що більш ніж удвічі більше порівняно з 22 млн тонн у попередньому МР.
Читайте також: Соя користується стабільним попитом у дунайських портах
У Бразилії очікується введення обов’язкової суміші біодизеля в дизельне пальне, яка зараз становить 12%, а в березні планується підвищити до 14%, як визначено Національною радою з енергетичної політики країни (CNPE). Раніше планувалося підвищення мандата до 13% з квітня 2024 р.
Згідно з ринковими розрахунками, збільшення кожного процентного пункту мандата означає додатковий попит приблизно на 650 тис. кубометрів біодизелю за рік для виконання нормативних вимог. Це має підвищити внутрішнє споживання соєвої олії, оскільки вона становить понад 70% сировини, яка використовується в бразильській біодизельній промисловості.
Відповідно до останніх прогнозів S&P Global, у 2023/24 МР (січень-грудень) у Бразилії очікується використання 5,74 млн тонн соєвої олії для виробництва біодизеля, що на 24,6% більше, ніж минулого року. Також очікується, що у 2023/24 МР врожай сої в Бразилії, ймовірно, становитиме 158 млн тонн, що нижче початкового прогнозу в 167 млн тонн через відсутність дощів у головних регіонах виробництва з жовтня до початку грудня.
Варто також зазначити, що ринок очікує на збільшення закупівлі соєвої олії основними споживачами, такими як Індія та Китай, що також збільшить переробку південноамериканської олійної.
Як повідомлялось раніше, соя стала найліквіднішою культурою, але ціни надалі будуть знижуватись.