Тваринництво

У «Подільському беконі» розповіли про систему біобезпеки

 Заступник директора з тваринництва ТОВ «Подільський бекон» Сергій Квасов заявив, що територія ТОВ «Поліський бекон» поділена на чисту та брудну частини, застосовуються максимально можливі заходи ізоляції, дезінфекції, дезінсекції та дератизації.

Про це пише The Ukrainian Farmer.

«Усю територію поділено на чисту й брудну зони, постійно викошується, проводиться дератизація, щоб не заводилися мишоподібні гризуни – переносники вірусів. Звісно, на територію персонал потрапляє тільки через санпропускник. Для кожного сектору виробництва є свій спецодяг певного кольору – щоб люди не мігрували між виробничими приміщеннями. Персоналу не дозволено проносити харчові продукти на територію, людей забезпечуємо обідами на підприємстві, таким чином перекриваємо один зі шляхів поширення АЧС. Раніше й телефони не дозволяли проносити на чисту зону, тепер, під час воєнного стану, дозволяємо – щоб батьки були на зв’язку з дітьми під час повітряних тривог. Проте телефони кварцуємо», – розповів Квасов.

Читайте також: Упродовж 3-5 років. Kernel має намір у 2,5 рази збільшити обсяги поглибленої переробки олії

За його словами, транспорт для перевезення тварин, кормів чи вивезення гноївки переміщається тільки визначеними шляхами. Підприємство також має дезбар’єр з обігрівом, щоб деззасоби працювали цілий рік. Через напружену ситуацію з АЧС міняють дезрозчин двічі на тиждень.

«Тварин відвантажуємо через завантажувальну рампу. Маємо власний скотовоз», – каже він.

Він уточнив, що при дезінфекції приміщень, спершу підігрівають поверхні, щоб якісно обробити дезінфектантом. Плюс дезінфікують свиноматок, коли вони йдуть із цеху очікування в маточник. Інвентар увесь промарковано, таким чином ним працюють тільки у визначеному приміщенні – секторі очікування, осіменіння чи в маточнику.

«Постійно проводимо дезінфекцію, дезінсекцію, дератизацію. Вдячні компаніям-постачальникам за вчасно поставлені засоби. Завезені на ремонт тварини проходять карантин в окремому приміщенні, спершу проводимо санацію антибіотиками, потім вакцинуємо від різних хвороб – таким чином готуємо ремонтний молодняк до введення в наше стадо», – зазначив Квасов.

Як повідомлялось раніше, у Vitagro розповіли, що роблять для якіснішого забарвлення яблук червоноплідних сортів.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram